Od wtorku 4 lipca bilet autobusowy kupisz dzięki aplikacji w telefonie

Chojnice są 173 miastem w Polsce, w którym bilet na przejazd komunikacją miejską można kupić poprzez aplikację o nawie SkyCash. Ceny biletów są takie same jak w kioskach.

SkyCash to ta sama aplikacja, dzięki której od czterech lat kierowcy w Chojnicach mogą zapłacić za parkingi.   |  fot. A. Zajkowska

Miejski Zakład Komunikacji w Chojnicach, decyzję o dołączenia do grona użytkowników aplikacji SkyCash zdecydował się z kilku powodów. Jednym z nich jest szerzący się koronawirus. - Żeby chronić naszych kierowców chcielibyśmy, by sprzedaż autobusowa była jak najmniejsza, żeby pasażer miał jak najmniej styczności z punktem sprzedaży, czy nawet z samym kasownikiem.

- Po drugie dostaliśmy ofertę, która odsunie się w czasie o ponad rok. Mówię o wprowadzeniu Wojewódzkiego Biletu Elektronicznego, który miał funkcjonować od wiosny, ale w związku z pandemią wszystko się odwlecze, aż do chyba końca przyszłego roku. Ta aplikacja to takie wprowadzenie i przyzwyczajenie ludzi do takiej formy biletowania - wyjaśnia Mieczysław Sabatowski, prezes MZK w Chojnicach. - Chcemy stworzyć też możliwość szerszego dostępu do zakupu biletów dla pasażerów - dodaje.

Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste. Zrobić to można w kilku krokach. Należy pobrać aplikację na telefon komórkowy, założyć konto (uzupełnić swoje dane), wybrać metodę płatności oraz miejscowość, w której się jest i wybrać ilość biletów jaką chcemy zakupić. Bilet kosztuje tyle samo w tradycyjnym kiosku ruchu.

Anna Zajkowska