Od biurka na siłownię

Pracownicy starostwa powiatowego mają szansę po pracy skorzystać z bezpłatnych zajęć na basenie, siłowni czy fitness, a wszystko pod kontrolą i po konsultacjach z doświadczonymi trenerami czy lekarzami.

Pracownicy urzędu mogą też skorzystać z porad jak radzić sobie ze stresem czy wypaleniem zawodowym i wziąć udział w badaniach profilaktycznych.   |  fot. m.n.

Wszystko to w ramach projektu „Zdrowy urząd”, który niedawno rozpoczął się w starostwie. – 122 pracowników może liczyć na indywidualne i kompleksowe wsparcie – mówi wicestarosta Marek Szczepański. Co wchodzi w grę i na co mogą liczyć pracownicy starostwa po pracy?

Na specjalistyczne doradztwo, konsultacje medyczne, porady fizjoterapeutyczne, rehabilitacyjne, dietetyczne, żywieniowe, porady i konsultacje psychologiczne, psychoterapię czy coaching. Będą też karnety na siłownię, basen czy fitness – wymienia Szczepański. Pracownicy mogą też skorzystać z porad jak radzić sobie ze stresem czy wypaleniem zawodowym oraz badań profilaktycznych.

Cały projekt ma wartość blisko 420 tys. zł, a dofinansowanie wynosi aż 95 %, czyli ok. 400 tys. zł. Projekt będzie trwał aż do końca przyszłego roku.  Szkoda, że umarł pomysł promocji pracowników, którzy jako środek lokomocji do pracy w starostwie wybraliby rower, hulajnogę czy pieszą wycieczkę. Może nie nagroda pieniężna, a dodatkowy karnet na basen czy siłownię skusiłoby niektórych do zostawienia samochodu pod domem.

Mój pomysł nagradzania takich pracowników swego czasu nie spotkał się z przychylnością zarządu powiatu – przyznaje wicestarosta Marek Szczepański. – Może i wrócimy do tego tematu. Podobny projekt realizuje też gmina Chojnice.

(olo)

 1. 21 czerwca 2018  15:41   Pierwszy rocznik politechniki ...   anonim

  Pierwszy rocznik politechniki to miał jeszcze naukę przez duże N, potem z roku na rok poziom spadał i tyle w temacie

  4
  1
 2. 21 czerwca 2018  11:36   Jasne studia pfii   R

  Wielkie mi coś w dzisiejszym świecie. Szczególnie ukończona politologia w Człuchowie lub zarządzanie na PK.

  5
  1
 3. 21 czerwca 2018  11:33   Do Czarka   Tomasx

  Drogi Czarku. Po Twojej odpowiedzi Annie wnioskuje, że poczułeś się urażony. Jednakże powołujesz się, że urzędnicy skończyli studia. I co z tego...dzisiaj co druga osoba ma skończone studia. Zreszta na rynku Chojnickim skończenie filii Politechniki Koszalińskiej nie wymaga wielkiego wysiłku :-).Poza tym po poziomie Twego komentarza widać, że skończenie studiów nie zawsze idzie w parze z kulturą i inteligencją...do której Tobie daleko.

  5
  1
 4. 20 czerwca 2018  19:42   Grube d.*p.y. (3)   Anna

  My podatnicy mamy finansować grube d.*.p.y., które siedzą za biurkiem? To jest żałosne!!!!!!!! Fakt, większości przydałoby się...ale skierowanie na zabiegi odchudzające do Ciechocinka (ale to już z ich pensji). 8 godzin pracy, a tak naprawdę 4 godziny przegadają i popierdzą w fotel.

  20
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 21 czerwca 2018  15:45   Ty Czarek, ty jesteś ...   anonim

   Ty Czarek, ty jesteś brakującym ogniwem w teorii Darwina, zadaj sobie trudu i rozszyfruj o co chodzi? A na razie kapuściany łbie nie zbliżaj się czasem do zająca, bo on głąb z daleka wyczuje ....

   6
   0
  • 21 czerwca 2018  09:12   I.d.i.o.t.a   Czarek

   Baranie, fizyczny ulomku. Zakończyłeś edukację po 8 klasach (o ile w ogóle) i masz.czelnosc krytykować urzędników którzy skończyli studia? Marna imitacjo człowieka idź do tego swojego prywaciarza i układaj Polbruk zwykły kmiocie. Pozatym to nie są.tylko twoje podatki zakalo. Urzędnicy też płacą podatki .

   1
   10
  • 20 czerwca 2018  21:15   niektórzy to nawet ***** ...   anonim

   niektórzy to nawet ***** dociskają do blatu, aby zmienić ton pierdzenia

   5
   3
 5. 20 czerwca 2018  15:38   MIESZKANIEC   anonim

  SMIECH NA SALI

  13
  4
 6. 20 czerwca 2018  14:32   Hhahhaha, biedne urzędaski ... (2)   anonim

  Hhahhaha, biedne urzędaski sie przepracowują? a co z innymi, co pracują po 12-15 godzin na dobę, powiedz pracodawcy, ze jesteś wypalony i ma ci zafundować to co im, to cię z pracy wyp.....doli

  18
  5
  Pokaż/ukryj odpowiedzi