Objazdowa Etiuda&Anime w Kinie Kingsajz

W najbliższy czwartek o godz. 18.45 warto wybrać się do Kina Kingsajz na 1,5 godzinny przegląd filmów krótkometrażowych. Będzie okazja obejrzeć kilka krótkich filmów dokumentalnych oraz fabularnych.

Na interesujące seanse zaprasza najmłodsze kino chojnickie.   |  fot. ilustracyjne

- Już po raz trzeci zobaczymy na ekranie Kina Kingsajz będzie okazja obejrzeć Objazdową Etiudę&Animę czyli wybrane, nagrodzone filmy na krakowskim Festiwalu, który ma już 25-letnią tradycję – mówi Sylwia Hamerska, organizatorka całego przedsięwzięcia w Chojnicach. -  Film nie musi trwać dłużej niż 90 minut, żeby zaskoczyć widza. W repertuarze filmy dokumentalne i fabularne. Każdy temat inny, zaskakujący, każdy film wywołuje inne emocje.

Na ekranie zobaczymy austriacką etiudę pt. „Przepraszam, szukam stołu do ping ponga oraz mojej dziewczyny”. Film opowiada historię szwedzkiej pary, która kłóci się w trakcie pobytu w kurorcie do tego stopnia, że dziewczyna wychodzi. Kiedy jej partner będzie próbował jej szukać przekonamy się, że nic nie jest oczywiste i proste w tej historii.

Kolejnym filmem jest polski dokument „Staś”, o 12-letnim niewidomym chłopcu, który pokaże nam swoją codzienność i ze szczerością opowie o swoich problemach oraz nadziejach. Na ekranach pojawi też hiszpańska fabuła „Bezsenność”. Poznamy młodą bohaterkę, która po nocnej ucieczce z domu spotka na swojej drodze osobę, która nie pozwoli odejść zbyt daleko.

W polskim dokumencie pt. „Tama” poznamy losy ojca i syna, którzy wyrusza w podróż. Chcąc odnowić kontakt, przekonamy się czy po latach jest to proste i przyjdzie im to łatwo. Zobaczymy także szwedzką fabułę „Szkolny blues”. Bohater, John idzie pierwszy raz do szkoły, kiedy spotyka starszego brata, który ma mu do przekazania coś bardzo ważnego.

Początek o godz. 18.45. Wstęp na wszystkie filmy to tylko 10 zł.

(olo)

  1. 26 września 2019  21:44   Bardzo dobre fillmy!   Kinomanka

    Warto było być gościem Objazdowej Etiudy-Animy.

    1
    0