ładuję dane...
serwisy
Informacje
Programy

Zaadoptuj mnie

Obi otwiera drzwi już w czerwcu

Podziel się: facebook.pl wykop.pl nk.pl
       Już w czerwcu przyszłego roku tuż przy galerii handlowej „Brama Pomorza” w Pawłówku otwarty zostanie znany market budowlany i ogrodniczy Obi. Galeria „Brama Pomorza” ruszy kilka miesięcy później.

Początkowo sieć Obi, która ma swoje markety w Gdańsku, Gdyni i Słupsku, chciała zainwestować w Chojnicach na terenie przemysłowym w okolicach Mostostalu. Jednak na wieść o powstaniu galerii w Pawłówku Obi postanowiło przenieść się właśnie tam i powstanie jako jedna z części „Bramy Pomorza”, której inwestorem jest „Rank Progress”. Obi chce otworzyć swój market już przed sezonem letnim w czerwcu. Całość „Bramy Pomorza” ma zostać oddana do użytku dokładnie za rok.

- Cieszymy się, że galeria w Pawłówku powstaje, bo stworzy to 600 nowych miejsc pracy. Pewnie w handlu chojnickim straci przez to pracę około 100 osób, ale to i tak 500 nowych miejsc pracy i to głównie dla chojniczan – mówi wójt Zbigniew Szczepański. - Cieszę się też, że powstaje galeria Victoria pana Mariusza Sobola, bo to dla nas klientów oznacza wybór i konkurencję. 

Regionalne Centrum Handlowe Brama Pomorza w Pawłówku będzie największym centrum handlowym w południowej części województwa pomorskiego. Będzie to 40 tysięcy metrów kwadratowych, na których znajdą się market budowlany, galeria handlowa z hipermarketem spożywczym, sieciowymi butikami, restauracje, multikino, Park Handlowy oraz parking na ponad 1000 miejsc. Koszt budowy to ok. 200 mln zł.

(olo)

relacja_video.jpg

nagłówek:

treść:

podpis:


zapisz
anonim, 2013-07-20 15:17
Otwarcie będzie jak otworzą, tak było, jest i będzie
odpowiedz
gość, 2013-07-20 12:38
kiedy będzie otwarcie OBI ????
odpowiedz
ysy, 2013-09-08 12:21
05.09.2013.otwarcie obi
Janusz Ostrowski, 2013-02-16 14:07
Epilog dopisało życie kwartał później na początku 2013 roku, kiedy po wydaniu wyroku NSA z 24.01.2013 - sygn. akt II OSK 2444/12, w którym ostatecznie potwierdzono, że plan miejscowy z 2011 r. dla tej inwestycji był nieważny od początku ... został wydany wyrok WSA z 6.02.2013 r. - sygn. akt II SA/Gd 776/12, którym uchylono decyzję Wojewody Pomorskiego stwierdzając, że sprzecznie z prawem prowadził postępowania odwoławcze, więc teraz inwestor ma nieostateczne pozwolenie na budowę ... Po sygnaturach można znaleźć oba orzeczenia w dostępnej w internecie bazie danych sądów administracyjnych, a tu nic ... dzień po wyroku WSA z 6.02.2013 r. - rada gminy chojnice uchwala nowy plan dla inwestora (co nazywa on "poprawką"), a w dwa dni po tym mówi, że troszkę się "spóźni" ...
odpowiedz
Krzysztof, 2012-11-19 10:07
I jeszcze jedno.Połowa z tych 250 osób nie będzie zatrudniona na cały etat.Jeszcze raz pozdrawiam Pana Wójta
odpowiedz
Krzysztof, 2012-11-19 09:37
600 osób Tak ale na otwarci.Po kilku miesiącach zostanie połowa a nawet mniej.Założę się że po roku funkcjonowania w pełni galerii zostanie maks 250 osób. Pozdrawiam Wójta i jego wyliczenia
odpowiedz
Angela, 2012-10-26 11:43
A można otrzymać jakiś numer kontaktowy do szefa??? Jestem zainteresowana zatrudnieniem, może być nawet staż, cokolwiek :)
odpowiedz
anonim, 2012-10-10 15:18
tyle miejsc pracy za 900zl i dyganie po 12h. starczy nam Hetman Mrowka i inne drobniejsze sklady budowlane.Wielka metropolie robicie z Chojnic.....
odpowiedz
anonim, 2012-10-09 23:20
oj zniknął mój koment
odpowiedz
ola, 2013-01-30 19:32
a co tam miałeś napisane?
anonim, 2012-10-10 05:35
nie trzeba bylo pić, mnie jeszcze nigdy nie zniknal
anonim, 2012-10-09 23:19
dobrze że budowlany , bo spożywczych , ciuchów jest fool,. Biedronki Lidl Tesco Netto Kauflandt.....nuda O budowlanym marzyło się - planuję remont. A może castorama jeszcze
odpowiedz
SUFO-ludek, 2012-10-05 17:51
Może ktoś mógłby mnie poinformować jaka firma ochroniarska jest zatrudniona do ochrony budowy tej galerii?
odpowiedz
anonim, 2012-10-05 18:03
a co marzy ci się włam?
budżetówka, 2012-10-05 10:42
Życzyłbym sobie żeby pan Szczepański dał kiedyś zatrudnienie. Nie jako wójt i władca gminy tylko jako przedsiębiorca. Za dużo w naszym państwie jest ludzi którzy "doją" budżet, a za mało tych którzy do niego wpłacają. Urzędy rozrastają się, armia urzędników rośnie. Wszystko idzie w złą stronę. 600 osób które znajdzie zatrudnienie w nowej galerii będzie wynagradzane na poziomie 100 urzędników, wojskowych lub innych strażników.
odpowiedz
anonim, 2012-10-05 09:02
zawsze mozna isc na drogie zakupy do "kupców" (jak sami sie nazywaja) na chojnickim deptaku, ceny z kosmosu a asortyment ten sam od kilku lat. Zenada jest to zeby kupic porządne jeansy (nowa kolekcja a nie jakies odrzuty) to trzeba jechac do Gdańska lub Bydgoszczy.
odpowiedz
Polak z Chojnic., 2012-10-05 08:47
Ale mamy ekonomistów. Żeby wzrósł dochód, trzeba najpierw coś wyprodukować w Naszym kraju, a nie sprowadzać szajsu m.in. z Chin i w marketach sprzedawać. Już współczuję tym, którzy za marne grosze będą musieli czuwać w tej pseudogalerii. Ot polski kapitalizm.
odpowiedz
sa, 2012-10-04 22:03
pewnie o 600 osobach powiedział QWójtowi inwestor ale skąd on wie ilu straci pracę? Normalnie geniusz, marnuje się w Chojnicach t
odpowiedz
anonim, 2012-10-04 22:01
buduja galerie tylko kasy coraz mniej w portfealach
odpowiedz
becks, 2012-10-04 19:44
dobrze ze buduja markiety bedzie konkurencja,a nie ze nasi skorumpowani chojniczanie robia co chca jak harsze kantory rombia pod siebie itp.
odpowiedz
anonim, 2012-10-04 22:01
rombia rombia gorzej byloby jakby rąbali
yyyyyy.....yyyyyyyy, 2012-10-04 17:59
Wojt powinien pojsc do dobrego logopedy, z tym stekaniem yyyyyyyy......coś tam......yyyyyyyyyy normalnie się blaźni, a ja k czlowieka to denerwuje.
odpowiedz
to ja, 2012-10-04 17:34
Jestem ciekaw czy Pan Szczepański jest zainteresowany, by wypłacać pensje tym 100 osobom, które tą pracę stracą do czasu jak nie znajdą nowej. I to wójt ma takie poglądy! Żenada!
odpowiedz
xyz, 2012-10-04 17:04
yyyyyyyyyyyyzzzzzzz galeria galeria yyyyyyyyyyy
odpowiedz
anonim, 2012-10-04 14:34
M.Sobol i fundusze europejskie hi, hi!
odpowiedz
anonim, 2012-10-04 14:19
Chojnice to miasto marketów i ....bezrobocia, w kategorii marketów na ilośc mieszkańców jesteśmy bezkonkurencyjni w Polsce.
odpowiedz