Obchody Święta Niepodległości

Starosta Chojnicki oraz Przewodniczący Rady Powiatu Chojnickiego zapraszają do udziału w tegorocznych obchodach Święta Niepodległości 11 listopada 2019 roku.

Święto Niepodległości to dzień pamięci i oddawania hołdu wszystkim, którzy za Polskę cierpieli i ginęli.   |  fot. ilustracyjne

Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 wystąpieniem  starosty oraz zostaną złożone kwiaty przy pomnikach Orła oraz Chrystusa Króla. O godz. 12.00 zapaszamy do Bazyliki Mniejszej na mszę św. w intencji Ojczyzny oraz Powiatu Chojnickiego.

Chojnickie Towarzystwo Miłośników Roweru Cyklista organizuje też Rajd dla Niepodległej, który wystartuje z okolic Chojnickiego Centrum Kultury. Po mszy z Bazyliki do Fosy Miejskiej przejdzie defilada grup rekonstrukcyjnych, które zaprezentują się w strojach wojskowych zarówno z czasów początków państwa polskiego jak też współczesnych.

W fosie będzie można obejrzeć obozowiska z różnych czasów. Popołudnie i wieczór z kolei warto spędzić w ChCK. O godz. 16.00 rozpocznie się tam koncert Kawiarenki Piosenki Polskiej, natomiast o 19.00 zostanie wystawiony spektakl „Przygody Remusa” w wykonaniu Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odbierać w ChCK.

Zapisz

 1. 10 listopada 2019  22:23   zapominacie o efektownych ...   Daniel

  zapominacie o efektownych flagach (chorągiewkach) zawieszonych na słupach

  0
  0
  Odpowiedz
 2. 6 listopada 2019  18:30   Gdyby nie stowarzyszenia i ... (2)   Kamil

  Gdyby nie stowarzyszenia i grupy rekonstrukcje to były by kwiatki pod orzelkiem bez korony msza u niby księdza z bazyliki i spadać do domu

  7
  3
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 8 listopada 2019  23:46   a czego się spodziewałeś ...   józek

   a czego się spodziewałeś po lewakach rządzących Chojnicami?

   1
   0
  • 6 listopada 2019  19:26   Co to za znaczenie, że   XYZ

   orzeł ma koronę czy jej nie ma? Dobrze, że jeszcze ma skrzydła i nogi, to mu wystarczy.

   4
   0