O wygranej gości zadecydowała druga połowa

Niespodziankę sprawił Znicz Pruszków, który w Chojnicach stawiał skuteczny opór Chojniczance. Gospodarze będący na drugim miejscu w tabeli ostatecznie przegrali spotkanie i nie wykorzystali atutu własnego boiska.

Skuteczna obrona do końca meczu przez rywala z Pruszkowa sprawiła, że to zespół gości cieszy się z wywiezionych trzech punktów.   |  fot. Rmak

Chojniczanka – Znicz Pruszków 1:2 (1:0)

Chojniczanka: Broda – Grolik, Grobelny, Bartosiak, Mikołajczyk (83. Mikołajczak) – Mazek, Kona, Wolsztyński (66. Klichowicz), Olszewski (83. Emche) – Skrzypczak (86. Byrtek), Pląskowski (66. Cegiełka).

Bramki: 24. Skrzypczak – 67. Pomorski, 77. Gabrych

Żółte kartki: 37. Grolik (Chojniczanka) – 90+1. Pomorski (Znicz)

Chojniczanka była zdecydowanym faworytem spotkania i gospodarze od początku próbowali grać ofensywnie a przyjezdni odpowiedzieć grą z kontry. Wraz z upływem minut miejscowi zaczęli przeważać, co przełożyło się 24 minucie na zdobycie gola, gdzie po zagraniu Wolsztyńskiego piłkę głową umieścił w siatce Skrzypczak. Chwilę później gospodarze mogli prowadzić już 2:0! Skrzypczak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywala, jednak uderzył niecelnie i piłka minęła słupek. Swoje okazje na podwyższenie wyniku miał Wolsztyński, który posłał piłkę nad poprzeczką i Mazek, gdzie interwencja bramkarza zapobiegała utracie kolejnej bramki.

O wygranej gości zadecydowała druga połowa, w której obraz gry w porównaniu z pierwszą uległ całkowitej zmianie, a spotkanie było wyrównane, ze wskazaniem na gości, którzy nie tylko doprowadzili do remisu, ale i też potrafili wyjść na prowadzenie. Po nieudanym starcie Znicz Pruszków wrócił na właściwe tory i wywozi z Chojnic cenne trzy punkty.

3 września godz. 20:00 Chojniczanka rozegra spotkanie z Ruchem Chorzów, a relację z meczu przeprowadzi TVP Sport. To będzie już trzecia transmisja z meczu Chojniczanki w bieżącym sezonie.

Pozostałe wyniki: GKS Bełchatów - Pogoń Siedlce 2:0. Garbarnia Kraków - Śląsk II Wrocław 6:1, Pogoń Grodzisk Mazowiecki- Ruch Chorzów 1:1, KKS 1925 Kalisz- Wisła Puławy 3:1, Wigry Suwałki - Radunia Stężyca 3:2, Sokół Ostróda - Stal Rzeszów 0:3. W niedzielę odbędzie się jedno spotkanie, gdzie Lech II Poznań spotka się z Hutnikiem Kraków, a poniedziałek 30 sierpnia Olimpia Elbląg z Motorem Lublin.