ładuję dane...
Opiekunka osób starszych w Niemczech
serwisy
Informacje
Programy

Zaadoptuj mnie

O tej „Ciszy” jest głośno od 30 lat!

Podziel się: facebook.pl wykop.pl nk.pl
       Gdyby zliczyć czas projekcji wszystkich spotkań w Dyskusyjnym Klubie Filmowym „Cisza”, można by widzom zafundować ciągłą projekcję przez 125 dni! DKF w Chojnicach w ostatnim dniu marca rozpoczął swe święto 30 - lecia.

Podczas gali w Chojnickim Domu Kultury popłynęły wspomnienia, a przyjaciele DKF-u byli obsypani serdecznymi słowami i kwiatami. Jedną z osób, która pamięta początki jest  Tomasz Biesek.

- Pierwszą projekcją był pokaz oscarowego hitu „Gandhi”. Ale nie było tak łatwo. Pierwsze seanse organizowaliśmy  w kinie Kosmos. Cala sala czekała z wypiekami na twarzy na pierwsze kadry a tu… nie ma filmu! Co się okazało? Dostarczyciel filmu z przyzwyczajenia podrzucił go pod schody Kinoteatru. I stamtąd trzeba było szybciutko go przetransportować do właściwej kinowej sali.

Świętowanie rozpoczęło się od tortu, który dzielnie dzieliła Krystyna Kuffel, żona Bogdana założyciela DKF-u. A na scenie zaroiło się od gości. W gronie docenionych znaleźli się: wspomniany już Tomasz Biesek, który reprezentował nieobecnych kolegów z klasy – Hannę Rucińską, Macieja Gostomskiego. Kolejni to pracownicy ChDK-u – począwszy od byłej dyrektorki Haliny Gawrońskiej, poprzez Danutę Wolińską, operatorów Zygmunta Cieślika i Stanisława Lipińskiego, i pozostałą kadrę domu kultury.

I rzecz jasna mecenasi instytucjonalni – burmistrz Arseniusz Finster, przewodniczący RM Mirosław Janowski i dyrektor Radosław Krajewicz. Wspomniano tez nieżyjącego już współzałożyciela DKF, Wojciecha Młynarza. Kolejne minuty uroczystości należały do solistów i solistek tanecznych z ChDK oraz zespołów Arabeska i Sigma. I wreszcie na deser – wyśmienity hit ostatnich miesięcy, „Złodziejka książek”.

Świętowanie będzie trwać dalej, bo jak rzekł jeden z bohaterów filmu „Vabank 2” – Kino jest najważniejszą ze sztuk! A w kwietniu? 7.04. komedia USA ”Masz talent”, 14.04 klasyczny film Nikity Michałkowa „Spaleni słońcem”, 28 .04 najnowszy film Romana Polańskiego „Wenus w futrze” a 5 maja – włoski głośny obraz Paolo Sorrentino „Wielkie piękno”.

(ro)

fotoreportaz.jpg

nagłówek:

treść:

podpis:


zapisz
anonim, 2014-04-01 09:47
.... a dlaczego rola Pana Krzysztofa Sawickiego zostala pominieta?
odpowiedzNajnowsze