O ścieżkach rowerowych i Marszrucie

27 października Marek Szczepański wziął udział w konferencji "Turystyka rowerowa, jako forma turystyki aktywnej". Była ona podsumowaniem projektu dotyczącego oznakowania szlaków rowerowych w powiatach człuchowskim, chojnickim i bytowskim.

Starosta Marek Szczepański wygłosił referat „Kaszubska Marszruta jako przykład modelowej sieci rowerowych ścieżek przyrodniczych.   |  fot. screen YT

Podczas konferencji, która odbyła się na człuchowskim zamku, starosta przekazał Szymonowi Nitce, znanemu blogerowi, nieformalnemu ambasadorowi Kaszubskiej Marszruty, list gratulacyjny oraz album o powiecie chojnickim. W czasie konferencji, która była transmitowana przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemi Człuchowskiej, Szymon Nitka miał wykład „Szlaki rowerowe oczami podróżnika”, w czasie którego podzielił się swymi wrażeniami z jazdy po Kaszubskiej Marszrucie.

Natomiast Starosta Marek Szczepański, wielki fan roweru, w swoim wystąpieniu przedstawił historię powstania Kaszubskiej Marszruty, której był pomysłodawcą. Wspomniał, że to właśnie on, jako leśnik z wykształcenia, zaproponował poprowadzenie ścieżek rowerowych w leśnych pasach przeciwpożarowych. Przypomniał, że Lasy Państwowe nie chciały zgodzić się na skorzystanie asfaltu czy polbruku, a jedynie na podkład szutrowy.

(je)