O remisie zadecydowała ostatnia minuta meczu

W przedostatniej 29 kolejce, Red Devils w Chojnicach podejmował Dreman Opole Komprachcice. Gospodarze przed spotkaniem mieli 9 pkt. przewagi nad strefą spadkową, co zagwarantowało im pozostanie w ekstraklasie.

Red Devils trzy razy odpowiedział na gole rywala, po raz ostatni zrobił to w ostatniej minucie i spotkanie zakończyło się remisem 3:3.   |  fot. Ł.C.

Red Devils Chojnice – Dreman Opole Komprachcice 3:3

Red Devils: Czarnowski, Kollar, Kąkol, Kartuszyński – Pastars, Sobański, Prz. Laskowski, Neheła, Kokoladze, Augosto, Medoń, Pat. Laskowski, Świtoń, Kubiszewski, Szopiński, Seniuk, Magalhaes, Kręcki, Sole, Bacik, D. Laskowski.

Bramki: 27. Świtoń, 35. Świtoń, 40. Pastars – 6. Lutecki, 33. Lutecki, 37. Lutecki

Kartki: Medon

Mimo, iż pierwsza połowa toczyła się w dobrym tempie, to kibice w tej części spotkania na gole, poza jednym, który został zdobyty przez gości w 6 minucie, więcej ich nie zobaczyli. Odpowiednio zmobilizowani oraz skoncentrowani na swoich pozycjach obronnych zawodnicy Red Devils skutecznie uniemożliwiali wyprowadzenie kontrataków rywalowi.

Początkowe minuty drugiej połowy również bez goli. Do remisu gospodarze doprowadzili w 27 minucie a na listę strzelców wpisał się Świtoń. W 33 minucie na prowadzenie wyszli goście. Dwie minuty później ponownie Świtoń trafił do siatki. W 37 minucie chojniczanie przegrywali 3:2 by w 40 doprowadzić do wyrównania za sprawą Pastarsa.

Ostatni mecz w sezonie 20221/22 Red Devils rozegra za tydzień z Górnikiem Polkowice.