O inwestycjach w mieście i aneksach w Gdańsku

Podczas konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster zdał mediom raport z trwających mieście prac oraz omówił najbliższe plany inwestycyjne. Natomiast jutro włodarz udaje się z ważą wizytą do Gdańska na spotkanie z marszałkiem. Jaki jest powód wizyty?

Ostatecznie badania dendrologiczne zadecydują o drzewostanie na ulicy Towarowej.   |  fot. (olo)

W środę Arseniusz Finster zawiezie do gdańska dwa aneksy do umów – pierwszy dotyczy zmiany wytycznych konserwatora zabytków na dworcu autobusowego (zamiast asfaltu zdaniem konserwatora ma być kostka granitowa, przez co inwestycja ma być droższa o 1 mln zł i potrwać o cztery miesiące dłużej), a drugi aneks będzie dotyczył słynnych już lip, a dokładniej ich pozostawienia i budowy ścieżki po drugiej stronie ulicy Towarowej.

- Ja podjąłem decyzje, że nie wycinam tych drzew, ale pan starosta jako zarządca drogi, w trosce o bezpieczeństwo użytkowników zlecił badania dendrologiczne. Ścieżka zostanie jednak po lewej stronie. Niektórzy mówią, że zmieniam ciągle zdanie, zmieniam, bo trzeba ludzi słuchać i prowadzić dialog – mówi burmistrz Arseniusz Finster.

Szczegóły w materiale wideo.

(olo)

 1. 29 października 2019  19:57   Wiek to juz lata   anonim

  Wiek to juz lata

  10
  5
 2. 29 października 2019  17:28   DEB..E!   CHOJNICZANIN

  Lepjej sobie sami zróbcie badania pod katem raka bo ewidętnie macie coś nie tak z czaszką. A co do pana burmisrza to jest po prostu zmeczony bo zap....la zeby wam lepiej sie żyło deb..e. WSZYSTKIEGO DOBREGO PANIE BURMISRZU

  13
  12