O Wandzie Półtawskiej w ChDK

17 czerwca w ChDK, miała miejsce premiera spektaklu pt. „Miłość, która pragnie zbawienia”, poświęcony życiu i działalności Wandy Półtawskiej – bliskiej przyjaciółki Jana Pawła II .

Jedna ze scen w spektaklu.   |  fot. m.n.

Wanda Półtawska to niezwykle silna kobieta, którą osobiście dotknęły największe okrucieństwa minionego wieku, takie jak II wojna światowa i więzienie w obozie koncentracyjnym w Ravensbruck. Przyjaciółka papieża Polaka przez 42 lata wykładała medycynę pastoralną na Wydziale Teologicznym, a potem na Akademii Papieskiej w Krakowie i w Instytucie Jana Pawła II przy Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. W 1967 roku zorganizowała tam Instytut Teologii Rodziny, którym kierowała przez 33 lata, szkoląc m.in. młode małżeństwa i narzeczonych. W ten sposób rozwijała się jej działalność na terenie, stanowiącym jej podstawową pasję: pomoc w realizacji tego, co Karol Wojtyła - Jan Paweł II uznał za najważniejsze zadanie współczesne: uzdrowienie, a także uczynienie szczęśliwą i świętą ludzkiej rodziny. Wanda Półtawska do dziś jest aktywnym członkiem Papieskiej Akademii Życia oraz Papieskiej Rady Rodziny.

wanda.jpg

 

Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie licznych opracowań, a także książek samej Wandy Półtawskiej. Jest on efektem współpracy nauczycieli bloku przedmiotów humanistycznych Zespołu Szkół Katolickich w Chojnicach.

Th
fotoreportaz.jpg

relacja_video.jpg