Nowy transfer i remis

Czwartym zawodnikiem, który w przerwie zimowej wzmocni szeregi Chojniczanki, jest 23 letni napastnik – Mateusz Chudziński, który był wolnym zawodnikiem.

Mateusz Chudziński   |  fot. mkschojniczanka.pl

Z Chojniczanką związał się półtorarocznym kontaktem. Mateusz Chudziński jest napastnikiem. Urodził się 2 czerwca 1987 roku w Złotowie, a przygodę z piłką nożną rozpoczynał w miejscowej Sparcie. W swoim piłkarskim dorobku ma występy na zapleczu ekstraklasy, a grał m in. w takich klubach jak UKS SMS Łódź, Zdrój Ciechocinek, Dolcan Ząbki, Wisła Płock. W obecnym sezonie Mateusz grał na drugoligowych boiskach, reprezentując barwy Wigier Suwałki. W rundzie jesiennej wystąpił w 17 meczach ligowych (600 minut) i 1 Pucharu Polski (90 minut), strzelając 2 bramki.
Chojniczanka testowała Chudzińskiego w sparingach z Olimpią Grudziądz, Nielbą Wągrowiec oraz Victorią Koronowo. Mateusz przebywał także wraz z drużyną na obozie w Białym Dunajcu.

2009/10 (jesień) Wigry Suwałki

Jantar/Chojniczanka II – Borowiak Czersk 3:3 (3:0)

Drugi mecz sparingowy rezerw MKS-u i drugi remis. Pomimo wysokiego prowadzenia do przerwy, mecz zakończył się wynikiem 3:3.
Pierwsza połowa spotkania należało bezapelacyjnie do podopiecznych Bartosza Natowskiego. Nowy trener rezerw pomagał swoim piłkarzom z boiska, gdyż w pierwszej połowie wystąpił na pozycji środkowego obrońcy. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych można było zaobserwować sporo składnych akcji po stronie naszych piłkarzy. Bramkarz Borowiaka raz za razem musiał wykazywać się swoim kunsztem. Pierwszy raz skapitulował po rzucie karnym wykonywanym przez Skibę. Chwilę później było już 2:0. Zawodnik testowany występujący w formacji ataku Jantara/Chojniczanki II posłał piłkę w samo okienko bramki strzeżonej przez Wilczanowskiego. Ten sam zawodnik w 34 minucie meczu podwyższył wynik na 3:0. Gracze z Czerska wyprowadzili kilka groźnie wyglądających kontr jednak w pierwszej połowie Mateusz Pestka spisywał się bez zarzutu.
W drugiej części spotkania na boisku pojawiło się kilku nowych zawodników w szeregach rezerw MKS-u i obraz gry uległ diametralnej zmianie. Zawodnicy Jantara/Chojniczanki II jakby spoczęli na laurach i zupełnie oddali inicjatywę piłkarzom gości. Bramkę na 3:1 piłkarze Borowiaka zdobyli po szybko wykonanym rzucie wolnym. Dziesięć minut później było już 3:2. Po niecelnym wybiciu piłki przez naszego bramkarza, napastnikowi gości pozostało tylko skierować piłkę do pustej bramki. Pięć minut przed końcem spotkania zawodnicy piątoligowca doprowadzili do wyrównania. Zawahanie Pestki wykorzystał zawodnik gości i było już 3:3. Należy wspomnieć również o rzucie karnym wykonywanym przez przyjezdnych, jednak zawodnik wykonujący ten stały fragment gry fatalnie przestrzelił.

Jantar Pawłowo/Chojniczanka II Chojnice wystąpił w składzie:

I połowa

Pestka – Briegmann, Kawczyński, Nartowski, Śliwiński P. – Szczepański, Stanisławski, Skiba, Borowicki, – zawodnik testowany, Piesik

II połowa

Pestka – Piotrowski, Kawczyński (Briegmann) , Madej, Śliwiński P.– Szczepański, , Stanisławski, Skiba, Rybarczyk – zawodnik testowany ( Śliwiński M.), Borowicki