Nowy pomysł burmistrza Czerska spotkał się z krytyką

Po kolorowych parasolkach okazało się, że w tym roku jest inna koncepcja na aranżację tej części centrum Czerska. Nowy pomysł burmistrza można już oglądać na deptaku przy ul. J. Ostrowskiego, a właściwie nad nim.

Parasolki zostały zastąpione kolorowymi wstążkami. Inicjatywa nie spotkała się z powszechną aprobatą.   |  fot. ilustrac.

Włodarz Czerska zdecydował, że: „w tym roku zostaną zamontowane wstążki w kolorach białym i czerwonym oraz niebieskim i żółtym. Mają one symbolizować naszą solidarność z sąsiadami z Ukrainy.” - uzasadniano.

Wstążeczki przypięte do siatki przez podopiecznych ŚDS montowali wczoraj przez wiele godzin pracownicy AZK.  Po nowej inicjatywie Przemysława Bieska - Talewskiego rozgorzała dyskusja w mediach społecznościowych, gdzie zdecydowana większość internatów krytykuje propozycję burmistrza.

Rok temu nad deptakiem wisiały parasolki. Przedstawiciel czerskiego ratusza zapytany o to gdzie teraz trafią - odpisał: "Parasolki w tym roku nie będą instalowane. Znajdują się w magazynie AZK".

(red)