Nowy parking i poczta w Charzykowach

Gmina Chojnice zleciła opracowanie dokumentacji budowy nowego dużego parkingu w centrum Charzyków. Jego powstanie to jednak kwestia bardziej kilku lat niż miesięcy. Wkrótce za to powstanie w Charzykowach poczta.

Jest duża szansa na powrót poczty do Charzyków. Proszą o to zwłaszcza starsi mieszkańcy.   |  fot. (olo)

W Charzykowach ma powstać nowy parking – między ulicą Szkolną a Długą (po lewej stronie jadąc ulicą Szkolną w stronę szkoły). Jest tam teren 0,6 hektara. - To miałby być centralny parking dla Charzyków – odwodniony, oświetlony z wjazdem i wyjazdem od ul. Szkolnej. Byłby to parking w sąsiedztwie cmentarza, a więc również byłby wykorzystywany podczas pogrzebów – mówi wójt Zbigniew Szczepański.

Na zaprojektowanie parkingu wpłynęło pięć ofert - trwa procedura wyłaniająca projektantów – najtańsza oferta była za 28 tys. zł. Projekt ma powstać do końca marca. Wójt nie chce zadeklarować, kiedy ruszy budowa parkingu i uzależnia to od możliwości finansowych gminy. Jest za to blisko powrotu do Charzyków poczty. Po spotkaniu władz gminy i poczty z Gdańska jest wstępne porozumienie, by punkt poczty znajdował się tuż przy rondzie Róży Wiatrów przy siedzibie Parku Narodowego Bory Tucholskie – w byłym Punkcie Informacji Turystycznej.

I to właśnie Park Narodowy Bory Tucholskie miałby ten punkt pocztowy oraz Punkt Informacji Turystycznej prowadzić. Park otrzyma od poczty na prowadzenie agencji stałą prowizję oraz prowizję od usług. Trwają uzgodnienia. Do rozwiązania zostaje jeszcze jeden ważny problem – brak bankomatu w Charzykowach.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 19 lipca 2019  14:35   Pewnie zaprojektuja kolejna ...   anonim

  Pewnie zaprojektuja kolejna betonową pustynię.

  8
  10
  Odpowiedz
 2. 19 lipca 2019  11:47   ILE JESZCZE ZROBISZ W SWEJ ... (4)   TO JUZ JEST KONIEC STOLKA SAMORZADOWEGO

  ILE JESZCZE ZROBISZ W SWEJ OSTATNIEJ KADECJI WOJTOWANIA

  9
  13
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 21 lipca 2019  21:36   Sam jesteś trollem bo ...   anonim

   Sam jesteś trollem bo zabraniasz mu swoje zdanie powiedzieć

   2
   5
  • 19 lipca 2019  16:00   Jakie k**** jego zdanie?   Zbigniew M.

   To jest zwykły troll internetowy wypisujący głupoty na czyjeś zlecenie!

   8
   6
  • 19 lipca 2019  15:27   Gulieta co ciebie boli nie ...   anonim

   Gulieta co ciebie boli nie zabraniaj człowiekowi swojego zdania powiedzieć i może chciał podkreślić swoje zdanie

   6
   6
  • 19 lipca 2019  14:44   Słoneczko przygrzało   Gulietta

   ptasi móżdżek i teraz wypisujesz swoje "złote myśli" wielkimi jak wół literami. Widać, że każdego dnia jesteś starszy, ale zamiast mądrzejszy to niestety wraz z wiekiem cofasz się w rozwoju.

   6
   6