Nowy ośrodek w Charzykowach poświęcony. Otwarty będzie jednak 1 października

Wczoraj przecięto wstęgę, poświęcono i oficjalnie otwarto nowy Ośrodek Zdrowia w Charzykowach. Dla mieszkańców czynny będzie jednak dopiero od 1 października. Otwarcie połączono z obchodami 25-lecia powstania Przychodni Wiejskiej w gminie.

W wtorkowe popołudnie oficjalnie otwarto Ośrodek Zdrowia w Charzykowach. Pierwsi pacjenci przyjmowani będą od października.   |  fot. (olo)

Potrzeba było dziesięciu lat, by w sąsiedztwie klubów żeglarskich, w miejscu byłych domków letniskowych powstał nowy Ośrodek Zdrowia w Charzykowach. To siódmy ośrodek w gminie Chojnice i jak mówi dyrektor Przychodni Wiejskiej Gminy Chojnice Jan Kowalski, raczej ostatni. Władze gminy Chojnice „odpuściły” otwarcie na ostatniej prostej przed wyborami, dlatego oficjalne uroczystości odbyły się już wczoraj.

Wójt wyjaśnił delikatne opóźnienie tej inwestycji. - Ośrodek i parking miały być gotowe do końca czerwca, ale wpływ na opóźnienie miały dodatkowe prace poza projektem, chociażby przełożenie linii energetycznej. Dla mieszkańców Charzyków, ale nie tylko, przychodnia będzie otwarta od 1 października, m.in. dlatego, że w środku brakuje jeszcze wyposażenia. Podczas uroczystości otwarcia wójt Zbigniew Szczepański wspominał trudne momenty likwidacji znajdujących się w tym miejscu wcześniej wątpliwej urody domków letniskowych.

- Wcześniej było tu 36 drewnianych domków średniej jakości zabudowy. Nie spełniały one żadnych wymogów prawno-budowlanych, a wręcz było one zagrożeniem – mówił podczas otwarcia wójt Zbigniew Szczepański. Wójt nawiązał też do insynuacji, że likwiduje te domki, bo ma klienta na tę atrakcyjną działkę, który zbuduje tu pensjonat. - A my zamiast pensjonatu - zgodnie zresztą z programem wyborczym - zbudowaliśmy i oddajemy Ośrodek Zdrowia – powiedział wójt.

Budowa Ośrodka Zdrowia kosztowała gminę 1,2 mln zł. Dodatkowo ok. 1 mln zł to budowa parkingu na ok. 80 samochodów. 0,5 mln zł do tej inwestycji dołożyła Przychodnia Wiejska. Inwestycję wykonał charzykowski Marbruk. Po poświęceniu budynku oraz po zwiedzaniu dalsza część obchodów 25-lecia powstania Samodzielnej Publicznej Przychodni Wiejskiej Gminy Chojnice przeniosła się do restauracji w nowym hotelu w Charzykowach.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 14 września 2018  09:32   hipokryzja   maxi

  To (święcenie) pomaga przeżyć rządzącym na stanowiskach.

  2
  2
  Odpowiedz
 2. 13 września 2018  10:29   Świeckie Państwo! (2)   znawca

  Dlaczego w Polsce podobno świeckim państwie święci się różne budynki?

  4
  2
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 13 września 2018  19:27   Katolicki?   Znawca

   Polska to kraj świecki, a nie katolicki w teorii, w praktyce niestety nie.

   3
   1
  • 13 września 2018  11:44   Polska to kraj katolicki :)   anonim

   Polska to kraj katolicki :)

   3
   2