Nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy!

W poniedziałek pacjenci Szpitalnego Oddziału Ratunkowego będą już pod opieką specjalistów w nowym miejscu. Co prawda po sąsiedzku w nowej części budynku szpitala, ale w zupełnie innych warunkach.

Nowy SOR zacznie funkcjonować już w poniedziałek.   |  fot. (olo)

Od początku czerwca trwa w chojnickim szpitalu przebudowa, rozbudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Zakończył się właśnie jeden etap - dobudowany został budynek o powierzchni ok. 200 m2, gdzie teraz będą pod opieką i obserwacją pacjenci. Dzięki rozbudowie zwiększy się liczba łóżek wstępnej intensywnej terapii (z 2 do 3) oraz obserwacyjnych (z 5 do 8). Do dyspozycji lekarzy i pracowników będzie nowy sprzęt, który ułatwi poprawi pracę.

- Zakończyliśmy pierwszy etap inwestycji. Do nowej, przestronnej, doświetlonej, klimatyzowanej części Szpitalnego Oddziału Ratunkowego pacjenci trafią w poniedziałek i wtedy też zacznie się remont dotychczasowej części SOR-u. Komfort pobytu w tym miejscu pacjentów na pewno ulegnie znacznej poprawie i z tego się cieszymy – mówi dyrektor szpitala Leszek Bonna.

Pracujemy też nad jedną ważną kwestią, a mianowicie chcemy we wrześniu po zakończeniu całej inwestycji jako pierwszy szpital w Polsce wprowadzić certyfikowany manchesterski systemem triage. Ten system w skrócie to bardziej precyzyjny system „segregacji” czy też przyjmowania pacjentów na SOR. Cała inwestycja to koszt ok. 5,5 mln zł, z czego szpital uzyskał dofinansowanie 3,4 mln zł. 0,5 mln zł dołożył do tej inwestycji powiat chojnicki.

Dyrektor szpitala podziękował też włodarzom Czerska i Brus za wsparcie po 50 tys. zł i zaapelował do samorządowców z Chojnic czy gminy Chojnice o podobną pomoc. Oczywiście oprócz budowy nowego SOR-u i remontu starej części, dokupiony został nowy sprzęt i aparatura medyczna.

Więcej na ten temat w relacji wideo.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 9 czerwca 2018  06:14   Co za   anonim

  Hahaha co za gość

  1
  5
  Odpowiedz
 2. 8 czerwca 2018  18:47   Apeluje o pomoc do samorzadowcow   Kamil

  Jakby Bonna nie biegał po podwyżki dla siebie a zamiast tego wtedy prosił o pomoc gminę i miasto to może wyszedł by z tego całego swojego dyrektorowania z twarzą a tak to niestety Pan dyrektor jedyne do czego się nadaje to do wymiany. Aha i jeszcze tylko pytanie kto będzie leczyl na tym nowym sorze? Bo z tego co w trawie piszczy wynika że z chojnickiego szpitala specjaliści raczej odchodzą niż przychodza do niego.

  9
  5
  Odpowiedz
 3. 8 czerwca 2018  17:23   Propaganda dyrka   sf

  Będzie taki sam chlew jak wczesniej tylko zamiast 80 pacjentów , będzie 160 i taka sama zbyt mała obsada personelu, brak pielegniarek i ogólnie" Kongo".Kto nie wierzy przekona sie za miesiac , dwa.

  9
  5
  Odpowiedz
 4. 8 czerwca 2018  16:20   Karetka   Adamus

  A kiedy szpital wymieni 100 letni ambulans? volkswagen juz rdza zjada

  4
  4
  Odpowiedz
 5. 8 czerwca 2018  16:08   Hmm.. (2)   jasiu

  Szpital "fachowców"...z doświadczenia(zabiegowego) wiem ze jak można lepiej szukać innej placówki..a i sporo tych których pytam o opinie ma podobne zdanie..niestety.Zacząłbym więc od tego najważniejszego remontu dla pacjętów..

  8
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 8 czerwca 2018  16:34   Racja-brawo! ;)   jasiu

   przepraszam ,pomyłka się zdarza..tylko taki błąd jak mój niczym nie skutkuje...to zasadnicza różnica.

   2
   4
  • 8 czerwca 2018  16:18   PACJENTÓW   XYZ59

   PACJENTÓW

   0
   5
 6. 8 czerwca 2018  14:34   Ale zaskoczenie, ...   anonim

  Ale zaskoczenie, "szpitalny oddział ratunkowy" jest w szpitalu! A już myślałem, że może być w ratuszu ;)

  10
  5
  Odpowiedz