Nowoczesne materace sprężynowe - czym się charakteryzują?

Materac sprężynowy to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują stabilnego wsparcia sylwetki podczas odpoczynku, a także dla tych, które cenią sobie wysoką trwałość i szybką reakcję materaca na zmiany pozycji.

Nie istnieje jeden materac, który sprosta oczekiwaniom wszystkich osób. Dlatego nim zdecydujemy się na zakup, powinniśmy poznać parę faktów. Jak wybrać podłoże do spania, aby cieszyć się komfortowym wypoczynkiem?   |  fot. ilustracyjne

Sprawdź, czym charakteryzują się nowoczesne materace sprężynowe i co odróżnia je od poprzednich modeli.

Czym wyróżniają się materace sprężynowe?

Jak sama nazwa wskazuje, materace sprężynowe wyróżniają się przede wszystkim tym, że w swojej budowie posiadają sprężyny. Im większa liczba sprężyn w danym materacu, tym większa jest jego sprężystość oraz właściwości zdrowotne. Tego typu materace cechują się wysoką trwałością oraz wytrzymałością, a ponadto idealnie dopasowują się do ciała - wszystko to dzięki zastosowaniu stref twardości. Jednym z najlepszych materacy sprężynowych jest materac Lambada, od marki Hilding, który posiada aż siedem takich stref. Strefy twardości rozmieszczone są w materacu w taki sposób, aby odpowiadały budowie ciała człowieka.

Podczas snu każda z części ciała naciska na materac z różną siłą, a zastosowanie stref twardości pozwala uwzględnić ten czynnik, dzięki czemu możliwe jest idealne dostosowanie materaca do ciała i nieuciskanie kończyn w czasie snu. Sprężyny umieszczone w kieszeniach zapewniają dużą oddychalność, a także wysoką higieniczność.

Ponadto, nie dopuszczają do gromadzenia się wilgoci i drobnoustrojów. Materace Hilding zostały także poddane różnego rodzaju testom, które przeprowadzone zostały we współpracy z niezależnym Szwajcarskim Instytutem AEH. Podczas ich wykonywania zbadano między innymi: ergonomię, higienę, klimat i trwałość.

Nowoczesne materace sprężynowe

Większości osób materace sprężynowe kojarzą się z tradycyjnymi materacami bonellowymi, jednak obecnie tego typu materace zastępowane są przez modele kieszeniowe, multipocket i Pocket Plus. Co ma na celu taka zmiana? Pozwala ona na przejście z elastyczności powierzchniowej do elastyczności punktowej. Takie działanie sprawia, że materac jest wygodniejszy, zapewnia większy komfort oraz wpływa korzystnie na stabilizację kręgosłupa.

Ten rodzaj materaca nadaje się zwłaszcza dla seniorów, jak i osób cierpiących na różnego typu schorzenia kręgosłupa, a także dla par. Świetnym materacem do sypialni małżeńskiej będzie np. materac Hilding Cha-Cha, ponieważ posiada on konstrukcję złożoną z sprężyn kieszeniowych, z siedmioma strefami zróżnicowanej twardości.

Jakie materace sprężynowe są obecnie dostępne na rynku?

Obecnie na rynku dostępne są różne materace. Klient może wybrać zarówno rozmiar - decydując się np. na materac 120x200, ale także rodzaj materaca. Wiele firm posiada w swojej ofercie zarówno materace sprężynowe, piankowe jak i hybrydowe - będące połączeniem obu tych materacy. Dzięki użyciu nowoczesnych i innowacyjnych technologii materace kieszeniowe, multipocket i Pocket Plus gwarantują doskonałe podparcie dla kręgosłupa, a także zapewniają odporność na odkształcenie.

Ich zaletą jest także w pełni efektywny wypoczynek podczas snu. Wszystkie te rodzaje materacy ma w swojej ofercie marka Hilding, na ich stronie możesz znaleźć np. materac Hilding Cha-Cha, materac Hilding Flamenco czy też materac Hilding Makarena. Ponadto marka posiada certyfikat Oeko-Tex, który daje Ci gwarancję, że wszystkie materiały użyte do produkcji są wolne od substancji mogących mieć szkodliwy wpływ na zdrowie.

(nad.)