Nowoczesne kontenery biurowe – czy warto prowadzić biuro w kontenerze?

Zastosowanie użytkowe kontenerów morskich nie jest niczym nowym. Od wielu lat konstrukcje te są szeroko używane w branży handlowej, gastronomicznej, a także jako przestrzeń biurowa.

Kontenery biurowe zdecydowanie z roku na rok cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem ze strony klientów.   |  fot. pexels.com

Czy faktycznie jednak warto postawić na biuro w kontenerze? Co daje nam takie rozwiązanie i czy w dłuższej perspektywie jest naprawdę opłacalne? Za chwilę wszystkiego się dowiesz!

Kontenery biurowe i ich zalety

Biura w kontenerze to coraz chętniej wybierana alternatywa dla zakupu czy wynajmu lokali biurowych. Rozwiązanie to niesie ze sobą wiele korzyści, a standardy wykończenia biura w kontenerze niczym nie odbiegają od tych, jakie mamy w tradycyjnym budownictwie. Nie dziwi zatem, że w wielu miastach stawiane są kontenery biurowe, które mają za zadanie zapewnić potrzebną dla firm przestrzeń biurową.

Dzieje się to ze względu na ułatwioną procedurę instalowania tego typu konstrukcji, w porównaniu do budowy tradycyjnych budynków. Ponadto kontenery biurowe to obiekty mobilne, które można z łatwością przetransportować w inne miejsce. Dzięki temu właściciel kontenera może go przenieść w razie potrzeb w zupełnie inną lokalizację. Przykładowo przy przeprowadzce do innego miasta można dosłownie zabrać ze sobą cały biznes – wraz z biurem w kontenerze!

Warto zaznaczyć, że nowoczesne kontenery biurowe są wyposażone we wszystkie niezbędne instalacje – w tym również Internet, klimatyzację, a nawet zaplecze sanitarne. Ponadto kontenery biurowe można stawiać jedynie na zgłoszenie, co znacząco zmniejsza formalności związane z zyskaniem przestrzeni biurowej. To z kolei wraz z szybką instalacją kontenera we wskazanym miejscu sprawia, że można zyskać nowoczesne biuro w bardzo krótkim czasie.

Gdzie się sprawdza kontener biurowy

Kontenery biurowe to rozwiązanie niezwykle uniwersalne, bo sprawdzi się praktycznie w każdej sytuacji – niezależnie od rodzaju prowadzonej działalności. Kontener biurowy może być używany jako:

tradycyjne biuro

punkt handlowy

biuro mobilne (częste rozwiązania na dużych budowach)

różnego rodzaju stróżówki

dostawki biurowe do istniejących budynków

Nowoczesne kontenery biurowe są coraz częściej wybierane zarówno przez mniejsze, jak i większe firmy. Jest to bowiem świetnie rozwiązanie dla dużych przedsiębiorstw, jak i dla freelancerów. Wzrost cen nieruchomości oraz kosztów budowy uczyniły z nich jeszcze bardziej konkurencyjną opcję, która niesie ze sobą wiele korzyści, jakich nie są w stanie zapewnić obiekty trwale powiązane z gruntem. Dlatego kontenery biurowe to obecnie jeden z bardziej atrakcyjnych i opłacalnych sposobów na zyskanie przestrzeni biurowej.

(mat. zewnętrzny)