Nowi testowani w klubie

Mija tydzień przygotowań Chojniczanki do sezonu 2021/22. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego w tym tygodniu trenują na boisku w Sępólnie Kr. Obiekty przy Mickiewicza i Lichnowskiej wciąż pozostają nieczynne ze względu na zabiegi pielęgnacyjne boisk.

Przerwa letnia w piłkarskich rozgrywkach była bardzo krótka. Od 1 lipca zawodnicy Chojniczanki rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu, który rozpocznie się 31 lipca.   |  fot. mkschojniczanka.pl

 W środę żółto-biało-czerwoni rozegrali grę wewnętrzną. 34 osobowa kadra Chojniczanki została podzielona na trzy zespoły (drużynę „czerwonych”, „żółtych” i „niebieskich”), gdzie każdy zagrał z każdym. W pierwszej grze „czerwoni” wygrali z „żółtymi” po golu Szymona Skrzypczaka. Druga gra pomiędzy „czerwonymi” i „niebieskimi” przyniosła bezbramkowy remis.

W trzecim pojedynku „niebiescy” wygrali z „żółtymi” 1:0 po golu Szymona Emche. W grach pojawili się nowi testowani zawodnicy, którzy w najbliższych dniach będą obserwowani przez sztab szkoleniowy Chluby Grodu Tura. Są to 19-letni prawy obrońca Jerzy Tomal z Lecha II Poznań oraz 17-letni bramkarz Piotr Kołodziej z Piasta Gliwice.

Od środy z pierwszym zespołem trenuje również Rafał Majtyka. 23-latek to kolejny zawodnik z zespołu rezerw Chojniczanki, który przygotowuje się do nowego sezonu z pierwszą drużyną. Przypomnijmy, że już wcześniej treningi z zespołem rozpoczęli – Karol Szopiński, Bartłomiej Gajda, Michał Marszałkiewicz, Czesław Raburski, Kacper Madej, Szymon Galikowski oraz Mateusz Remiszka. Z pierwszym zespołem pracują także inni wychowankowie Chojniczanki, którzy funkcjonują już od pewnego czasu w drużynie, czyli Kacper Kasperowicz i Marcin Kurs.

Biuro Prasowe MKS „Chojniczanka 1930” SA