Nowe stowarzyszenie Tenis Stołowy Chojnice i pierwszy turniej

Tenis Stołowy Chojnice - to nazwa nowego sportowego stowarzyszenia, które powstało w Chojnicach. Inauguracją działalności TS Chojnice był pierwszy Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego, w którym rywalizowano zarówno w singlach, jak i w deblach.

W grze singlowej najlepszy był Sławomir Januszewski, drugie miejsce zajął Maciej Pawlak, a trzecie Arkadiusz Domachowski.   |  fot. nad.

Turniej deblowy wygrała para Piotr Mojka/Maksymilian Żychliński przed Sławomirem Januszewskim i Maciejem Pawlakiem, a trzecie miejsce wywalczyli Krzysztof Pieragowski z Arkadiuszem Dłużewskim. Z kolei w singlach najlepszy był Sławomir Januszewski, drugie miejsce zajął Maciej Pawlak, a trzecie Arkadiusz Domachowski.

- Ten inaugurujący naszą działalność turniej uważam za bardzo udany, była naprawdę niezła frekwencja - ocenia prezes stowarzyszenia Tenis Stołowy Chojnice Maciej Pawlak. - Na tym oczywiście nie poprzestaniemy, co roku chcemy organizować całą serię turniejów, za jakiś czas zajmiemy się także szkoleniem dzieci i młodzieży, zgłosimy także drużynę do 4. Pomorskiej Ligi Tenisa Stołowego, dodaje Pawlak.

(nad.)