Nowe okręgi wyborcze w Chojnicach

Wiadomo już, jak po zmianie spowodowanej nową ustawą będą wyglądały okręgi wyborcze w Chojnicach. W sumie będą trzy okręgi, a z każdego do rady miejskiej wejdzie po siedmiu radnych.

O zmianach w kodeksie wyborczym poinformował Robert Wajlonis, sekretarz miasta i dyrektor generalny urzędu miejskiego.   |  fot. arch.

Okręgi w Chojnicach stworzono według prostego schematu - w pierwszym znajdą się samorządy mieszkańców nr 1, 2 i 3, w drugim samorządy nr 4, 5 i 6, a w trzecim  samorządy 7, 8, 9 i 10.  Z każdego z tych trzech okręgów do rady miejskiej wejdzie po siedmiu radnych, aby rada liczyła 21 radnych.

Zmienią się też miejsca niektórych lokali wyborczych – przynajmniej takie starania są czynione. I tak zgodnie z planami dotychczasowy lokal z ulicy Łanowej (spółdzielnia) będzie znajdował się w Technikum nr 2 przy ul. Dworcowej, a ze spółdzielni przy ulicy Młodzieżowej zostanie przeniesiony do ZSP nr 1 przy ul. Kościerskiej. Dotychczasowy okręg wyborczy z tej szkoły znajdzie się w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Jana Pawła II.

Głosować do tej szkoły nie będą już musieli jeździć mieszkańcy Pawłówka i ulicy Tucholskiej, bowiem będą oddawać głosy w świetlicy w firmie Kazimierza Gintera. Mieszkańcy, którzy głosowali do tej pory w lokalu energetyki, będą to robili teraz w Wodociągach. Miasto zgodnie z nową ustawą wyborczą w każdym lokalu wyborczym umieści kamery i postawi przeźroczyste urny.

Więcej w materiale wideo.

(olo

Zapisz

  1. 13 marca 2018  16:37   MMMMMM   anonim

    MMMMMM

    0
    0
    Odpowiedz