Noc zaczarowana poezją

Już po raz 25 w chojnickiej fosie spotkali się ci, którzy pięknie potrafią przekazywać poetyckie strofy oraz wdzięczni i uważni odbiorcy. Kolejna Chojnicka Noc Poetów w sobotni wieczór 3 sierpnia zgromadziła wyśmienity zestaw artystów i widownię.

W Chojnickiej Nocy Poetów udział biorą gwiazdy polskiego filmu, teatru i estrady oraz poeci z całego kraju prezentujący swoją twórczość.   |  fot. red.

Poetyckie spotkanie na otwartej przestrzeni? - przed ponad dwiema dekadami ten pomysł wydawał się nierealny, wręcz niedorzeczny. A dziś jest cykliczną imprezą z ogromną renomą i wysokim poziomem artystycznym. Przez 25 lat przez scenę w fosie miejskiej przewinęła się imponująca plejada polskich artystów – mistrzów aktorstwa, piosenki literackiej.

Sobotnia impreza rozpoczęła się jeszcze w pełnym słońcu. I w tych okolicznościach poznaliśmy werdykt ogólnopolskiego Konkursu Jednego Wiersza i gdy już rozdano nagrody i wysłuchano nagrodzonych wierszy, na scenie zaczęli zjawiać się kolejni goście. Wcześniej krakowska kapela Hanki Wójciak, grająca muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej zebrała zasłużone brawa. Na chojnickiej scenie w Fosie Miejskiej wystąpił także Jarosław Kąkol z zespołem Małe Kino, i Teatr Piosenki w spektaklu „Wędrowny blask” pamięci Romana Kołakowskiego.

Gośćmi Nocy byli znakomici aktorzy: Olga Sarzyńska, aktorka teatralna, serialowa, dubbingowa i kabaretowa. Gdy nieco się już ściemniło scenę opanowała Joanna Szczepkowska, która dwie dekady temu była już gościem Nocy Poetów. Tym razem chojnickiej publiczności przedstawiła mickiewiczowskie ballady, zapraszając do zabawy widzów.

Swój kunszt aktorski potwierdził Jerzy Schejbal, aktor filmowy i teatralny. Publiczność doświadczyła zarówno wielu chwil wzruszenia i zadumy, jak i uśmiechu. Wczorajszy wieczór zgromadził jak zawsze wierną widownię, która do późnych godzin nocnych podziwiała i brawami nagradzała artystów.

Organizatorzy Nocy Poetów: Urząd Miejski w Chojnicach, Chojnickie Centrum Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

(red.)

Zapisz