Noc w muzeum

Muzeum Historyczno - Etnograficzne w Chojnicach, Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Historyczno - Etnograficznego w Chojnicach zapraszają 15.05. (sobota) na "Noc w Muzeum".

Tak było podczas jednej z edycji muzealnych nocy.   |  fot. arch.

Zwiedzanie Muzeum do godz. 22.00

pdf.jpg

W programie:

BRAMA CZŁUCHOWSKA
•    Wystawa archeologiczna - Pradzieje ziemi chojnickiej
•    Wystawa etnograficzna - Sztuka na Kaszubach
•    Wystawa historyczna - Chojnice. Z dziejów miasta
•    Ekspozycja czasowa - Julian Rydzkowski (1891-1978). Kustosz na wieży - monograficzna wystawa poświęcona założycielowi muzeum w Chojnicach z prezentacją dokumentalnego materiału filmowego o Julianie Rydzkowskim. Zwiedzaniu towarzyszyć będzie muzyka z zabytkowego patefonu.

BASZTA KURZA STOPA:
•    Otwierająca sezon wystawa sztuki współczesnej Artystki z  USA -  Marii Jasnoch Wiatrowski -  Elementy uskrzydlone.  Malarstwo, rysunek i tkanina.

Spotkanie z Marią Jasnoch Wiatrowski, promocja albumowego katalogu wystawy Elementy uskrzydlone.  Podczas spotkania możliwość  nabycia katalogu z autografem Artystki.

Godz. 15.30 - Mozliwość nabycia okolicznościowego biletu wstępu z pamiątkową pieczęcią - 1 zł i najnowszych wydawnictw muzealnych w cenach promocyjnych!

M.S.

Noc w muzeum w Człuchowie. pdf.jpg

  1. 14 maja 2010  10:05   Noc w muzeum?   Michał

    Co to za noc w muzeum skoro jest ono czynne do 22? Sam z chęcią poszedłbym do muzeum w środku nocy. Super przygoda. Pomysł jak najbardziej trafiony

    0
    0