Niezwykle udany festiwal dla tancerek ChCK

14 lutego odbył się festiwal tańca w formie online "Zakochani Zakręceni". W festiwalu pokazano prawie 900 filmów z prezentacjami tanecznymi z całej Polski oraz z czeskiej Ostrawy.

Walentynkowy festiwal tańca online zakończył się sukcecem chojnickich tancerek.   |  fot. ChCK

Zawodniczki Chojnickiego Centrum Kultury wytańczyły 12 pierwszych, 7 drugich i 3 trzecie miejsca. W jednodniowym turnieju, który trwał aż 14h zaprezentowały się się solistki, duety oraz mała formacja modern do 15 lat. Największe powodzenie w różnych kategoriach i zarazem najwięcej pierwszych miejsc wytańczyła: Amelia Pawlak, Julia Religa i Lena Barczyńska, która dodatkowo na koniec festiwalu otrzymała nagrodę specjalną od jury.

Ten walentynkowy konkurs przebiegał w niezwykle miłej atmosferze. Oprócz miejsc w danej kategorii można było skraść serca sędziów jak na Walentynki przystało. Ucieszyła nas bardzo wiadomość, że nasze solistki Inga Mischka i Amelia Rybacka, które tańczą razem duet jazz, wytańczyły w solo jazz do 13 lat ex aequo pierwsze miejsce, w duecie drugie. Co warto podkreślić na najwyższym stopniu podium stanęły także zawodniczki w małej formacji modern 14-15 lat.

Warto wspomnieć, że festiwal odbywał się na różnych poziomach zaawansowania czyli w różnych klasach sportowych. Dla organizatorów priorytetem była dobra zabawa i rywalizacja fair play. Niezwykle ciekawą postacią, oceniającą festiwal była młoda zawodowa tancerka Hanna Szychowicz, absolwentka Szkoły Baletowej w Łodzi, która wygrała wiele konkursów dla uczniów szkół baletowych w kraju i za granicą. Jedyna polka w Youth America Grand Prix 2016. Jest niezwykle wszechstronna, publiczność mogła ją podziwiać w programie You Can Dance. Od najmłodszych lat słynie z perfekcji technicznej, którą łączy z niezwykłą urodą sceniczną, umiejętnością przekazywania emocji oraz historii zawartej w danej choreografii.

Wyniki poszczególnych kategorii:

Solo jazz 10-11 lat - I miejsce Marika Paluch,

Solo jazz 12 lat - II miejsce Aleksandra Machalewska,

Solo jazz do 13 lat poziom D - I miejsce ex aequo Inga Mishka oraz Amelia Rybacka,

Solo jazz do 13 lat poziom C+B - I miejsce Amelia Pawlak, II miejsce Julia Religa, III Oliwia Jelińska,

Solo jazz/modern 14-15 lat - I miejsce Martyna Krawczyk, II Maja Lenz,

Solo jazz 16 lat - III miejsce Amelia Kobus,

Duety jazz 12-13 lat - II miejsce ex aequo duet Amelia Rybacka i Inga Mischka oraz duet Aleksandra Machalewska i Milena Hope,

Duety performing art 12-14 lat - I miejsce ex aequo duet Julia Religa i Amelia Pawlak oraz duet Lena Barczyńska i Oilwia Jelińska,

Solo show dance/disco 12-13 lat - I miejsce Julia Religa, II Miejsce Amelia Pawlak, III miejsce Lena Barczyńska,

Solo modern 13 lat poziom D - I miejsce Kornelia Ziółkowska,

Solo modern 12-13 lat poziom C+B - I miejsce Lena Barczyńska, II Oliwia Jelinska,

Mała formacja modern, czyli mała grupa modern 14-15 lat - I miejsce,

Solo Acro i inne formy 13-15 lat - I miejsce Amelia Pawlak.

"Gratuluje pięknych wyników tancerkom, na pewno warto ćwiczyć wytrwale i przechodzić o klasę taneczną wyżej. Organizatorom gratulujemy niezwykle sympatycznej, walentynkowej imprezy tanecznej!" - podsumowuje instruktorka tańca ChCK Monika Michalewicz.

Ł. Sajnaj