ładuję dane...
Opiekunka osób starszych w Niemczech
serwisy
Informacje
Programy

Zaadoptuj mnie

Nietypowe interwencje

Podziel się: facebook.pl wykop.pl nk.pl
       Strażacy czasami podejmują nietypowe interwencje, nawet takie, do których doszło w miniony weekend. W sobotę (28.04.) strażacy otrzymali wezwanie do pożaru traw w miejscowości Łąg Kolonia.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że niewielki pożar został wywołany zwarciem przewodów energetycznych - na jednym ze słupów - w wyniku czego powstał łuk elektryczny. Po ugaszeniu pożaru (OSP Łąg, OSP Czersk) strażacy z Czerska udali się do remizy.

Jeszcze przed dotarciem do jednostki otrzymali zgłoszenie od dyżurnego, że w miejscowości Stare Prusy kobieta używająca sukcesywnie respiratora potrzebuje pomocy, a konkretnie zasilania do urządzenia.

Zadysponowano na miejsce jednostkę z Łęga z agregatem prądotwórczym. Do czasu usunięcia awarii w Łęgu Kolonii – prądu nie miało wiele posesji w okolicy - strażacy zabezpieczali dopływ energii elektrycznej z agregatu. Działania trwały 2 godziny.

Żmija przy dystrybutorze …

Z kolei w niedzielę (29.04.) strażaków wezwano na teren stacji paliw w Czersku. Okazało się, że w pobliżu dystrybutora znajduje się …  żmija! - Udało nam się bezpiecznie złapać żmiję zygzakowatą (ok. 1 m długości), którą później wypuściliśmy w lesie.

- Żmija leżała przy dystrybutorze. Niewiele brakowało, aby jeden z klientów na nią nadepnął, a wtedy pomoc lekarza byłaby nieodzowna. Nie mam pojęcia skąd się tam wzięła – mówi Andrzej Kuchenbecker, komendant czerskiej OSP.

(red)

nagłówek:

treść:

podpis:


zapisz
Ciekawy, 2012-05-01 11:08
gada do lasu żeby kogoś upi.....ił kogoś będącego na grzybach i być może ten ktoś umrze, bo nie zdąży dojechać do szpitala! Trzeba było zatłuc i po sprawie! Mam rację?
odpowiedz
Ciekawy, 2012-05-01 17:50
Obije sobie wężem barani łbie ok?
nieważne, 2012-05-01 16:07
komentarz na miarę gówniarza z podstawówki... OBIJ SOBIE ŁEB IDIOTO!
anonim, 2012-05-01 12:46
nie masz racji, mozie nie zatłuc, ale obić się ciebie by przydalo to i może rozum, o ile go wczesniej miales chociaz w formie szczątkowej powrocil
Władek, 2012-05-01 10:06
Trzeba było wysłać teściową po paliwo i powiedzieć, ze to czarne to wąż od dystrybutora :)
odpowiedz
j, 2012-04-30 23:45
o kurde a ja już chciałem zgłosić zaginięcie teściowej
odpowiedz
teściowa, 2012-05-01 07:51
ty lepiej zgłoś, że ci gdzieś rozum się zgubił

Powiat - najczęściej czytane
Drzewo przewróciło się na busa
Wczoraj (25.01.) rano na trasie z Rytla do Zapędowa doszło do nietypowej kolizji. Na busa, który przewozi dzieci, przewróciło się rosnące przy ...


Najnowsze