Nietypowe interwencje

Strażacy czasami podejmują nietypowe interwencje, nawet takie, do których doszło w miniony weekend. W sobotę (28.04.) strażacy otrzymali wezwanie do pożaru traw w miejscowości Łąg Kolonia.

Żmija, która zagościła na stacji paliw.   |  fot. red.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że niewielki pożar został wywołany zwarciem przewodów energetycznych - na jednym ze słupów - w wyniku czego powstał łuk elektryczny. Po ugaszeniu pożaru (OSP Łąg, OSP Czersk) strażacy z Czerska udali się do remizy.

Jeszcze przed dotarciem do jednostki otrzymali zgłoszenie od dyżurnego, że w miejscowości Stare Prusy kobieta używająca sukcesywnie respiratora potrzebuje pomocy, a konkretnie zasilania do urządzenia.

Zadysponowano na miejsce jednostkę z Łęga z agregatem prądotwórczym. Do czasu usunięcia awarii w Łęgu Kolonii – prądu nie miało wiele posesji w okolicy - strażacy zabezpieczali dopływ energii elektrycznej z agregatu. Działania trwały 2 godziny.

Żmija przy dystrybutorze …

Z kolei w niedzielę (29.04.) strażaków wezwano na teren stacji paliw w Czersku. Okazało się, że w pobliżu dystrybutora znajduje się …  żmija! - Udało nam się bezpiecznie złapać żmiję zygzakowatą (ok. 1 m długości), którą później wypuściliśmy w lesie.

- Żmija leżała przy dystrybutorze. Niewiele brakowało, aby jeden z klientów na nią nadepnął, a wtedy pomoc lekarza byłaby nieodzowna. Nie mam pojęcia skąd się tam wzięła – mówi Andrzej Kuchenbecker, komendant czerskiej OSP.

(red)

Zapisz

 1. 1 maja 2012  11:08   Wypuścili (3)   Ciekawy

  gada do lasu żeby kogoś upi.....ił kogoś będącego na grzybach i być może ten ktoś umrze, bo nie zdąży dojechać do szpitala! Trzeba było zatłuc i po sprawie! Mam rację?

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 1 maja 2012  17:50   Obije sobie wężem barani ...   Ciekawy

   Obije sobie wężem barani łbie ok?

   0
   0
  • 1 maja 2012  16:07   komentarz na miarę ...   nieważne

   komentarz na miarę gówniarza z podstawówki... OBIJ SOBIE ŁEB IDIOTO!

   0
   0
  • 1 maja 2012  12:46   nie masz racji, mozie nie ...   anonim

   nie masz racji, mozie nie zatłuc, ale obić się ciebie by przydalo to i może rozum, o ile go wczesniej miales chociaz w formie szczątkowej powrocil

   0
   0
 2. 1 maja 2012  10:06   Trzeba było wysłać ...   Władek

  Trzeba było wysłać teściową po paliwo i powiedzieć, ze to czarne to wąż od dystrybutora :)

  0
  0
  Odpowiedz
 3. 30 kwietnia 2012  23:45   jan (1)   j

  o kurde a ja już chciałem zgłosić zaginięcie teściowej

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz