Nietrzeźwy rowerzysta okazał się poszukiwany

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego sposób jazdy sugerował, że może być pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 50-letniego mężczyzny jadącego rowerem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Chojnicach. W tej sytuacji zatrzymali mężczyznę, po czym został przewieziony do zakładu karnego.   |  fot. ilustracyjne

Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Jak się okazało rowerem jechał 50-letni mieszkaniec gm. Czersk. Policjanci wyraźnie czuli od niego zapach alkoholu Badanie stanu trzeźwości rowerzysty wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie wykonywania dalszych czynności z udziałem 50-latka funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Chojnicach. Ma bowiem do odbycia karę pozbawienia wolności.

W tej sytuacji zatrzymali mężczyznę, po czym został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzana przez sąd karę pozbawienia wolności. Rowerzysta odpowie przed sądem za jazdę jednośladem w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego wykroczenia grozi kara aresztu albo grzywny do 500 złotych. Rosnąca liczba jednośladów na polskich drogach zmienia podejście do zagadnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym uwzględniając specyfikę tej grupy.

Wypadki z udziałem użytkowników jednośladów stanowią duży problem, gdyż pociągają za sobą poważne skutki. Stąd też od wielu lat podejmowane są różnorodne działania mające na celu ograniczenie liczby wypadków z ich udziałem, a co za tym idzie zmniejszenie liczby osób poszkodowanych. Ponownie apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "Adę nie piję”. 

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierującego, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, bądź porusza się drogą, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany uczestnik ruchu drogowego.

KPP