Nietrzeźwy motorowerzysta zderzył się z koparko - ładowarką

Policjanci chojnickiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w miejscowości Ogorzeliny. Ze wstępnych ustaleń ich wynika, że kierujący motorowerem zderzył się z koparko-ładowarką.

Obrażeń doznał kierujący jednośladem. Na pomoc wezwano śmigłowiec LPR.   |  fot. KPP

Dzisiaj kilka minut po godzinie 9.00 dyżurny chojnickiej policji odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że w miejscowości Ogorzeliny doszło do zderzenia motorowerzysty z koparko-ładowarką. Natychmiast we wskazane miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego. Policjanci, którzy pracowali na miejscu tego zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący motorowerem 31-letni mieszkaniec gminy Chojnice poruszając się drogą dla rowerów stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przednią część maszyny wolnobieżnej.

Badanie alko-testem przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że prowadzący koparkę, 67-letni mieszkaniec gminy Chojnice był trzeźwy, a motorowerzysta miał ponad 1,7 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 31-letni cyklista z obrażeniami ciała pogotowiem lotniczym został przetransportowany do szpitala. Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady potwierdzające przebieg zdarzenia.

Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy ustalą kto jest sprawcą tego zdarzenia drogowego. 31-latek na pewno odpowie za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości, za co może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

KPP