Nietrzeźwy i bez odblasków szedł środkiem jezdni

Chojniccy policjanci zaopiekowali się 47-letnim mieszkańcem Chojnic, który wczoraj wieczorem bezmyślnie na chojnickiej obwodnicy szedł środkiem jezdni. Mężczyzna, ewidentnie stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też innych uczestników ruchu.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy na odebrane zgłoszenie mężczyzna cały i zdrowy został przewieziony do miejsca zamieszkania.   |  fot. KPP

Oprócz tego, że w żaden sposób nie był oznakowany odblaskiem to dodatkowo był nietrzeźwy. Ogromną lekkomyślnością i lekceważeniem innych uczestników ruchu drogowego wykazał się wczoraj wieczorem 47 - letni mieszkaniec Chojnic. Mężczyzna jakby nigdy nic szedł środkiem chojnickiej obwodnicy.

Mężczyzna ten ewidentnie stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też innych uczestników ruchu. Interweniujący policjanci od razu wiedzieli, że spacerowicz nie przemyślał swojego postępowania ponieważ był nietrzeźwy. I na dodatek na czas spaceru nie wyposażył się w żaden element odblaskowy.

O pieszym – widmo powiadomili oficera dyżurnego przejeżdżający kierowcy. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało. Policjanci, zapytali przechodnia dokąd idzie i gdzie mieszka, wylegitymowali go. Dzięki tym ustaleniom funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do miejsca zamieszkania, nie dopuszczając tym samym do ewentualnego nieszczęścia jakie pieszy sam mógłby na siebie sprowadzić.

Za dopuszczenie się rażącego wykroczenia w ruchu drogowym mieszkaniec Chojnic  został ukarany mandatem karnym. Ale to nie mandat powinien skłonić pieszego do noszenia odblasku, ale konsekwencje, jakie może mieć potrącenie przez auto. W starciu z samochodem pieszy jest bez szans. W najlepszym wypadku z kolizji wyjdzie z potłuczeniami lub połamaniami. Niestety w wielu sytuacjach kończy się to śmiercią.

KPP

Zapisz

  1. 13 marca 2018  15:20   As   Ewa

    Pijany ma zawsze szczęście. Fachowców nie brakuje. Jak w filmie \'\' Nie lubię poniedziałku \'\' Bohdan Łazuka też chodził po pijaku po torach heh :) normalnie asiory dobrze że nikomu nie stała się krzywda.

    5
    0
    Odpowiedz