Nietrzeźwi za kierownicą, teraz odpowiedzą za swoje postępowanie

Wczoraj podczas prowadzonych kontroli w trakcie zaledwie kilku godzin w ręce policjantów wpadło trzech kierowców samochodów oraz rowerzysta, którzy złamali prawo. Wszyscy oni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy na drogach naszego powiatu.

Kierowcy wiedzą, że za prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu, grożą poważne sankcje karne, mimo to decydują się na jazdę.   |  fot. KPP

Pierwszego z tych uczestników ruchu policjanci ruchu drogowego zatrzymali kilka minut po godzinie 8.00 rano w Lubni. Podczas kontroli policjanci poddali badaniu kierującego na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania wskazał stan po użyciu alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych policji okazało się, że 41- letni mieszkaniec powiatu kościerskiego nie zastosował się do decyzji uprawnionego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Drugiego kierowcę, który poruszał się osobowym volkswagenem wbrew orzeczonemu zakazowi kierowania pojazdami mechanicznymi, mundurowi zatrzymali w Nieżychowicach. 36 - latkowi policjanci uniemożliwili dalszą jazdę, a pojazd został przekazany osobie wskazanej przez właściciela auta.
Kolejnego nietrzeźwego, tym razem rowerzystę, który swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu, policjanci zatrzymali w Chojnicach. 22 - letni mieszkaniec tej miejscowości wydmuchał blisko półtora promila alkoholu.

Ostatnia interwencja funkcjonariuszy ruchu drogowego dotyczyła kolizji drogowej. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, zobaczyli auto, które wpadło do przydrożnego rowu i dachowało. W trakcie rozmowy z kierującym policjant wyczuł od kierującego zapach alkoholu. Poddał 27 - latka badaniu stanu trzeźwości. Wynik badania wskazał prawie promil w wydychanym powietrzu. W toku dalszych czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Chojnice nie dosyć, że wsiadł za „kółko” pod wpływem alkoholu, to nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania. Teraz wszyscy za popełnione przestępstwa odpowiedzą za nie przed sądem.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Kara aresztu lub grzywny, a także utrata uprawnień do kierowania grozi za jazdę samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Podobną karą zagrożone jest kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu czy też nietrzeźwości. Za naruszenie sądowego zakazu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 KPP

  1. 31 maja 2019  13:12   Debile   No name

    Szaleńcy

    1
    0