Nietrzeźwi kierujący stracili prawo jazdy i odpowiedzą przed sądem

Chojniccy policjanci podjęli wczoraj interwencję wobec 48-latka, który spowodował kolizję drogową będąc w stanie nietrzeźwości. Kolejnego nietrzeźwego mundurowi wyeliminowali dzisiaj rano w Chojniczkach.

Dwaj zatrzymani mężczyźni odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a 48-latek również za spowodowanie kolizji drogowej.   |  fot. ilustracyjne

Wczoraj około 15.30, dyżurny chojnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że  na ul. Wysokiej w Chojnicach doszło do kolizji drogowej. Policjanci. którzy natychmiast zostali skierowani na miejsce zdarzenia ustalili, że 48- letni mężczyzna, kierujący samochodem osobowym seatem, jadąc ul. Wysoką w kierunku ul. Gdańskiej nie zachował ostrożności oraz bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i w momencie, kiedy kierująca mercedesem zatrzymywała auto to, jadący za nią 48-latek uderzył w tył pojazdu.

Od mieszkańca Chojnic w trakcie interwencji wyczuwalny był alkohol. W związku z tym został poddany badaniu na stan trzeźwości. Urządzenie wykazało ponad 3,5 promila. 45-letnia mieszkanka Olsztyna  kierująca mercedesem nie odniosła żadnych obrażeń. Kolejnego nietrzeźwego policjanci wyeliminowali z ruchu dzisiaj rano w Chojniczkach. Policjanci zatrzymali osobowego citroena do rutynowej kontroli. W trakcie czynności okazało się, że 42-letni mężczyzna jest nietrzeźwy. Alkomat wskazał u niego prawie 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Zarówno 42 i 48-latek stracili uprawnienia do kierowania. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości nieodpowiedzialnym kierującym grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz wysoka kara finansowa. 48-latek odpowie również za spowodowanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, aby reagowały w przypadku gdy widzą osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu. Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, chronimy przed nieszczęściem nie tylko jego, ale też tych, których może spotkać na swojej drodze. Pamiętajmy, że nasza reakcja może uratować czyjeś życie! Zadbajmy o to, aby nie dopuścić do tragedii.

KPP