Niespodzianki nie było. Piast wygrał w Chojnicach

W sobotni wieczór ramach 28 kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy Red Devils podejmował na własnej hali Piasta Gliwice. Goście przed meczem zajmowali trzecie miejsce w tabeli, gospodarze dziesiąte.

Wynik spotkania rozstrzygnął się w końcowych minutach spotkania i trzy punkty powędrowały na konto gliwiczan.   |  fot. screen tv com

Red Devils Chojnice – Piast Gliwice 1:2

Red Devils Chojnice: Sobański, Storozhuk, Przemysław Laskowski, Arriazu, Medon, Kollar, Patryk Laskowki, Świtoń, Kokoladze, D. Laskowski, Kartuszyński, Perkovic.

Bramki: 40. Świtoń – 35. Wilk, 36. Dasaiev

Kartki: 6. Kollar (RD), 12. Laskowski (RD), 18. Arriazu (RD)

Faworytem spotkania byli zawodnicy Piasta, jednak w pierwszej połowie nie zdołali objąć prowadzenia, mimo, iż z jednej jak i drugiej strony okazji do zdobycia gola nie brakowało.

Druga połowa to kontynuacja wcześniejszej gry, jednak żadnej z drużyn do 35 minuty nie udało się skierować piłki do siatki rywala. Wtedy też goście objęli prowadzenie a minutę później podwyższyli na 2:0. W ostatniej minucie honorową bramkę dla gospodarzy dorzucił Świtoń. Tym samym Piast wskoczył na fotel wicelidera, wykorzystując potknięcie Constractu.