"Nie wstydzę się łez"

Nie brak młodych ludzi utalentowanych, którzy realizują się w swojej pasji. Jednym z nich jest RoomX, który w mailu do redakcji m.in. napisał:

Teledysk zasługuje na uwagę i jest spełnieniem artystycznych poszukiwań RoomXa

Witam bardzo serdecznie po raz kolejny, moja najnowsza propozycja to piosenka z przekazem, do której jako pierwszy w Chojnicach nakręciłem amatorski teledysk techniką Green Screen, czyli komputer oraz cierpliwość do rzeczy martwych - zdała egzamin. (Videoclip można również zobaczyć na YouTube). Jak wiecie w moich tekstach pojawiają się sprawy, które najczęściej dotykają mnie samego, a ja jestem częścią społeczeństwa, tym samym odbiciem nas wszystkich, czyli przekazuję wartości, które nas otaczają i których czasem my sami nie możemy dostrzec, lub poprostu nie chcemy ich widzieć - bo tak nam wygodniej. Wygoda najczęściej widnieje pod słowem wstyd. Wstydzimy się wyrazić własnej opini, dlatego nasza mentalnosć jest bardzo zamknięta i przez to czasem wywołujemy agresję poprzez złośliwe komentarze, które karmią różne internetowe fora.

Zauważylem, że w tej zamkniętej przestrzeni najtrudniej jest być poprostu sobą, czyli tym kim jesteśmy na codzień. Zaznaczyłem to w piosence "Nie wstydzę sie łez", do której teledysk jest w trakcie drogi, co prawda to długa droga ponieważ postawiliśmy na ciężką pracę, by dać wam materiał w jak najlepszej postaci. Za muzykę jak zawsze odpowiedzialny jest Thomash, który stworzył niesamowity klimat, w którym mogłem rozwinąć skrzydła i ponownie się zapomnieć. Thomash to człowiek, który wkłada serce w muzykę i za to mu chwała. Muzyka to wyobraźnia, a film to jej podstawy sposób wyrażania emocji. Kilka lat temu piękny film "Zielona Mila" wywarł na mnie ogromne wrażenie, ponieważ forma treści jest przedstawiona niezwykle prosto i niezwykle prawdziwie. Prostota odgrywa ważną role, ale najważniejsza rola to miłość oraz jej przekaz, który czasem potrafi być niesprawiedliwym wyznacznikiem naszego losu, z róźnego punktu widzenia potrafi być śmiertelnie niebezpieczny i tak też sie stało z Epokowym Rekordzistą "Królem Popu" Michaelem Jacksonem, nieświadomie ściągnął na siebie kamień, który podtapiał go wiele razy, lecz sprawiedliwość ukazała prawdziwe oblicze, a oblicze niewinności to prawda, zapisana gdzieś nad nami.

Sprawiedliwość to prawda, a prawda to Bóg. Dlatego też w najnowszym teledysku "Nie wstydzę się łez" postanowiłem zalożyć opaskę taką samą, jaką Michael Jackson zakładał podczas koncertów, oraz poza nimi, by uczcić i okazać w ten sposób szacunek człowiekowi, który zdziałał wiele na tym świecie własnie poprzez muzykę oraz piękny przekaz. Opaska, którą nosił Król Popu na prawej ręce głosiła trzy litery. Trzy święte litery, czyli CTE-Children of The Earth z angielskiego "Dzieci Ziemi". Bądźmy nimi, bo nie mamy nic do stracenia, bądźmy głosem jak i odbiorcą. Bądzmy Ludźmi! Bądżmy dziećmi  Ziemi. Piosenka "Nie wstydzę się łez", jak sama nazwa wskazuje - opowiada o przelanym smutku, lecz tak naprawdę to piosenka, która niesie nadzieję w dosłownym tego słowa znaczeniu.

To autobiograficzna piosenka, która nie mija się z celem, ale mija się z próżnością, której dziś nie brakuje. To piosenka dla mojej kochanej Mamy, która mnie stworzyła i w ciężkich, naprawdę ciężkich chwilach, jak prawdziwy wojownik walczyła o moje życie, Matka pokazała mi drogę by pojść, śpiewać, tańczyć i cieszyć się życiem. Uwierzcie ta piosenka to prosty symboliczny gest, ale jakże ważny. Przedstawiam mojego ojca, jako bohatera i on jest nim naprawdę. Ten człowiek wiele razy cierpiał. Skromność to jego władza, a wyrazistość to potęga, która nie ma sobie równych. Pokazał mi drogę, z której do dziś nie zboczyłem i za to mu chwała. Wierzę że, w podobnych barwach przedstawiacie własnych rodziców, dlatego dedykuję piosenkę wam wszystkim, którzy kochają i są wdzięczni za to, co zrobili dla nich najwięksi ludzie na świecie, czyli rodzice.

Bądzcie wierni, bądzcie sobą i "nie Wstydzcie się Łez", bo to one są wyznacznikiem naszych słabosci jak i szczerości, korzystajmy z tych cech, które dał nam Bóg. Ponieważ nie mamy nic do stracenia, lecz na pewno mamy wiele do zyskania.

Muzyka: Thomash
Słowa: Strachu RoomX
Album: "Magiczne Chwile II"

Pozdrawiam
RoomX
relacja_video.jpg

 1. 23 czerwca 2010  12:33   Gościu jesteś wielki, jak ...   @l@

  Gościu jesteś wielki, jak Twoja muza.

  0
  0
 2. 23 czerwca 2010  12:09   Piekne   Majka

  Ten kawałek jest niesamowity

  0
  0
 3. 23 czerwca 2010  12:07   Gdzie on się uchował, to ...   Justyna

  Gdzie on się uchował, to talent czystej wody. Gratulacje i proszę o jeszcze.

  0
  0
 4. 23 czerwca 2010  12:04   I właśnie źle!! Takie ...   Night

  I właśnie źle!! Takie talenty należałoby promować. Na co dzień nie słucham takiej muzyki, ale ten utworek mnie złapał za serducho... Oby tak dalej, a tłumy ludzi na koncert przyjdą .... Jeśli jakiś będzie....

  0
  0
 5. 23 czerwca 2010  09:21   Super sprawa, ile takich ...   anonim

  Super sprawa, ile takich talentów musi zadbać o auto promocję, bo na wsparcie, chociażby z kulturalnej dotacji nie maa co liczyć.

  0
  0
 6. 23 czerwca 2010  08:41   No szacun   anonim

  No szacun

  0
  0