Nie ustąpił pierwszeństwa szynobusowi

Dwie osoby zostały ranne w wypadku drogowym, do którego doszło wczoraj (23.01.) przed południem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Pawłówku (gmina Chojnice).

Okoliczności wypadku ustala chojnicka policja.   |  fot. KPPSP Chojnice

 82 - letni kierowca toyoty wjechał wprost pod nadjeżdżający szynobus relacji Chojnice – Bydgoszcz  Z ustaleń policjantów wynika, że  mieszkaniec powiatu chojnickiego kierujący toyotą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu szynobusowi relacji Chojnice – Bydgoszcz, w wyniku czego pojazdy zderzyły się. Kierowca samochodu doznał ogólnych potłuczeń, a jego pasażerka - dodatkowo złamań. 82 - latek był trzeźwy.

Tylko w zeszłym roku w powiecie chojnickim na niestrzeżonych przejazdach kolejowych odnotowano dwie kolizje i dwa wypadki drogowe. Ostatni wypadek wydarzył się pod koniec listopada na przejeździe kolejowym w Lubni (gm. Brusy), kiedy to kierująca fordem galaxy 34 - letnia kobieta nie zauważyła nadjeżdżającego od strony Chojnic autobusu szynowego. Do szpitala, oprócz kierującej, trafiło wówczas sześcioro jej pasażerów, w tym pięcioro dzieci.

KPP

 1. 25 stycznia 2011  13:15   PRAWDA   KIEROWCA

  Po prostu jest tal że większość kierowców będących przed torami,nawet się nie zatrzyma aby zobaczyć czy pociąg jedzie.Wiem o tymbo często jeżdżę do Brus-hprror!

  0
  0
 2. 24 stycznia 2011  21:05   Racja   XYZ-2

  zwłaszcza tacy od 19 do 25 lat, a jeżeli już mają jeździć to z zamontowanym ogranicznikiem do 70/h!!!

  0
  0
 3. 24 stycznia 2011  17:46   Darwin miał rację.   Rlk

  Po prostu selekcja naturalna. W pewnym wieku ludzie nie powinni już kierować pojazdami.

  0
  0