Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ...

Chojniccy policjanci pracowali wczoraj na miejscu zdarzenia drogowego w Chojnicach. Jak wstępnie ustalili mundurowi, 68-letni kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, czym doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym.

Dwie osoby, kierowca i pasażerka opla zostały przewiezione do szpitala   |  fot. KPP

W środę  około godziny 16 dyżurny chojnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Chojnicach na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej z ul. Obrońców Chojnic. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci ruchu drogowego.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca samochodu osobowego 68-letni mieszkaniec gminy Czersk, jadąc ul. Obrońców Chojnic na skrzyżowaniu z ul. Gdańską nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy samochodu ciężarowego marki scania, 37-letniemu mieszkańcowi gminy Kobylnica.Dwie osoby, kierowca i pasażerka opla zostały przewiezione do szpitala.

Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierujących – obaj byli on trzeźwi. Policjanci wykonali oględziny pojazdów. Skierowana ma miejsce grupa dochodzeniowo – śledcza wraz z technikiem kryminalistycznym przeprowadziła oględziny, które pozwolą szczegółowo ustalić przyczynę tego zdarzenia. Policjanci apelują o rozwagę oraz ostrożność na drodze. Zachowujmy szczególną ostrożność i pamiętajmy o tym, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych.

KPP