Nie tylko święto dzieci. Amazonki również

Amazonki z Chojnic zapraszają na szóstą już edycję Marszu Życia i Nadziei. Po raz kolejny w organizacji całego przedsięwzięcia pomaga Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Marsz Życia i Nadziei amazonki organizują już od kilku lat.   |  fot. arch.

Święto chojnickich – i nie tylko, bo jak zwykle przyjadą również panie z regionu – amazonek odbędzie się 1 czerwca, a więc w Dzień Dziecka. Początek o godz. 10.00 przy Bramie Człuchowskiej, skąd amazonki wraz z gośćmi przemaszerują na Stary Rynek. Tam odśpiewany zostanie hymn amazonek i po krótkiej prezentacji wszyscy wyruszą spacerkiem do Chojnickiego Centrum Kultury.

Tam zaplanowano dalszą część uroczystości, w tym m.in. wykład dotyczący rekonstrukcji piersi. W całym przedsięwzięciu od początku pomaga młodzież i pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Po raz drugi przy okazji tej uroczystości odbędzie się w parku 1000 - lecia Bieg Nadziei. Start o godz. 12.00 przy znakach zodiaku. Opłata to 20 zł, nie ma ograniczeń wiekowych.

Więcej w materiale wideo mówi Józef Kołak, dyrektor ZSP nr 2 w Chojnicach.

(olo)

  1. 28 maja 2019  16:55   Drogie Panie   Facet

    Wiecie dlaczego wiele z was zachorowało na raka piersi? Bo nie przykładałyście uwagi do tego co i jak spożywałyście. Wierzycie reklamom, od tego co poddajecie swoim dzieciom poprzez kosmetyki jakich używacie, nie mając pojęcia o tym że np wiele wiodących firm kosmetycznych często przekracza dopuszczalne dawki karcynogennych związków chemicznych, nawet o kilkaset razy, a wy kochane przez skórę to absorbujecie. Do tego permanentny stres lub skrywane emocje, trzymana urazy bądź brak przebaczenia....to w połączeniu tworzy patologię. Kobieto, bądź mądra w swoich wyborach i włącz myślenie!

    10
    8