Nie daj się oszukać!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymują dzisiaj zgłoszenia od czujnych seniorów, którzy odbierają telefony od osób podających się za policjantów wypytują o dane osobowe, oszczędności.

Oszuści łapią się różnych sposobów, by wyłudzić nasze dane i pieniądze. Jeśli otrzymasz podejrzany telefon czy sms powiadom policję.    |  fot. ilustrac.

Informują też o wypadkach bliskich im osób, proszą o przekazanie pieniędzy kurierowi. Kiedy odbierzesz taki telefon to masz do czynienia z oszustem! Rozłącz się i poinformuj o tym prawdziwych policjantów pod numerem alarmowym 112! Policjanci nigdy nie wysyłają maili z informacjami o prowadzonych postępowaniach i nie przedstawiają zarzutów za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Wszystkie tego typu wiadomości są prawdopodobnie próbą wyłudzenia przez oszustów danych lub pieniędzy. Po wejściu w linki, które zawierają takie wiadomości możliwe jest zainstalowanie na naszym urządzeniu aplikacji do zdalnego sterowania tym urządzeniem. Nigdy nie wchodźmy w załączone pliki i nie wpisujmy tam swoich danych osobowych. Nie logujmy się poprzez linki do naszej bankowości elektronicznej. Bądźmy ostrożni w szczególności, jeżeli chodzi o nasze oszczędności.

KPP