Nie będzie oficjalnego przekazana wozu OSP Charzykowy

Na dzisiaj (16.10.) zaplanowana była oficjalna uroczystość przekazania wozu bojowego, który od czerwca służy druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Charzykowach. W śród oficjeli miał być m.in. wojewoda pomorski Dariusz Drelich.

Wóz strażacki, który charzykowscy strażacy użytkują od czerwca br. kosztował 800 tys. zł. Zakup sfinansowały gmina i powiat chojnicki, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Nadleśnictwo Rytel oraz druhowie.   |  fot. OSP Charzykowy

Uroczystość została odwołana ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną m.in. w Gminie Chojnice. - Przynajmniej połowa środków na ten wóz pochodziła z budżetu państwa, w związku z czym zaproszony był m.in. wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Jednak ze względu na sytuację, jaka pojawiła w gminie i powiecie, mam na myśli rosnącą ilość zakażeń, podzieliłem się z sekretariatem pana wojewody swoimi wątpliwościami odnoście organizacji uroczystości, zgromadzenia. W ciągu godziny otrzymałem odpowiedź, od tego głównego naszego gościa, że moje obawy są uzasadnione, dlatego wydarzenie zostało niestety odwołane - informuje Zbigniew Szczepański.

Anna Zajkowska