Nauka wcale nie jest nudna. Na Sopockiej dzieci uczą się bawiąc

Już pierwsze zajęcia dziecięcego uniwersytetu w Sopockiej Szkole Wyższej pokazują, że był to strzał w dziesiątkę! Dzieci nie tylko mają okazję oderwać się od tabletów i komputerów, ale też dowiedzieć się ciekawych rzeczy – poprzez zabawę i doświadczenia.

„Chojnicki College Kreatywności i Innowacyjności” organizowany przez Sopocką Szkołę Wyższą to zabawa i wiedza.   |  fot. (olo)

Rzadko się zdarza, aby z zajęć dzieciaki wychodziły uśmiechnięte i z przekonaniem, że dowiedziały się czegoś nowego i ciekawego. A tym bardziej w wolną sobotę, którą pewnie przed przyjściem na zajęcia woleliby spędzić przy tablecie lub komputerze. Jednak „Chojnicki College Kreatywności i Innowacyjności” organizowany przez Sopocką Szkołę Wyższą to zabawa i wiedza, wiedza i zabawa w jednym. I nie są to żadne nudy.

Odbyły się już pierwsze zajęcia z chemii, gdzie dzieciaki same stworzyły podwodne wulkany i coca-colę, zajęcia z kreacji, gdzie z przypadkowej dziury w kartce powstały prace plastyczne. Naukę zbierania i rozpoznawania odcisków palców mają za sobą mali detektywi. A to dopiero początek zajęć, które potrwają w kilku grupach aż do wakacji. Każdy mały student otrzymał indeks Uniwersytetu Dziecięcego. Zajęcia są bezpłatne.

Przygotowano również bezpłatne warsztaty dla rodziców „Rodzic na miarę czasów”, które mają dać odpowiedź, jak uniknąć uzależnienia dziecka od gier komputerowych i jak zrozumieć świat nastolatka. - Zajęcia dla dzieci i młodzieży zostały podzielone na cztery bloki: przyrodniczy „Dzieciaki eksperymenciaki”, innowacji „Einstein informatyki”, przedsiębiorczości „Kariera młodego milionera”, kreacji „Bądź jak Leonardo da Vinci”. Każdy młody student otrzyma indeks, a na zakończenie zajęć prezent tematycznie związany z zajęciami, dzięki któremu będzie mógł dalej pogłębiać naukę w domu – informuje Emilia Kalitta, specjalista ds. rozwoju w SSW, która koordynuje ten projekt.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz