Naruszył nietykalność cielesną swojej żony

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania zastosował sąd wobec 34-letniego mieszkańca gm. Czersk. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak jego żona powiadomiła, że wtargnął do mieszkania wybijając okno i naruszył jej nietykalność cielesną.

Po zebraniu materiału dowodowego mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.   |  fot. KPP

Policjanci z czerskiego komisariatu zostali powiadomieni, że do jednego z domów wdarł się mąż zgłaszającej, który wybił okno piwniczne. Agresywny 34-latek podczas tego zajścia był wulgarny, a także naruszył nietykalność cielesną swojej żony. Policjanci po otrzymaniu tego zgłoszenia natychmiast pojechali pod wskazany adres. Po przyjeździe na miejsce okazało się, mężczyzna uciekł odjeżdżając autem z posesji w nieznanym kierunku.

Policjanci natychmiast o wszystkich okolicznościach powiadomili oficera dyżurnego, który drogą radiową przekazał informacje do patroli będących w służbie. Szybka reakcja mundurowych doprowadziła do zatrzymania sprawcy przemocy domowej na terenie gm. Chojnice. W toku dalszych czynności policjanci przesłuchali pokrzywdzoną, jak się okazało 34-latek od kilku lat wielokrotnie wszczynał bezpodstawnie awantury będąc pod wpływem alkoholu, podczas których poniżał i wyzywał pokrzywdzoną stosując przy tym przemoc fizyczną.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi wystąpić do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu. Sąd Rejonowy w Chojnicach przychylił się do wniosku i teraz sprawca przemocy najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami więzienia. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują!

Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych. Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogąc sobie poradzić i nie mając pomocy z zewnątrz, targa się na własne życie.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

KPP