Namiot pneumatyczny dla chojnickiego szpitala

Tylko 15 minut zajmuje rozłożenie namiotu pneumatycznego, który powiat chojnicki kupił w związku z panującą epidemią koronawirusa. Namiot jest do dyspozycji szpitala. Zakup namiotu to jedno z działań zarządzania kryzysowego.

Starostwo Powiatowe w kupiło namiot pneumatyczny. To specjalistyczny namiot, który może być wykorzystywany w różny sposób z zależności od zapotrzebowania.   |  fot. D. Frymark

Namiot ma długość 7,2m szerokość -5,2 m i 2,5 m wysokości. Obecnie wyposażony jest w sześć łóżek, ale liczba ta się podwoi. Jest w nim prąd i oświetlenie. Dokupione zostaną jeszcze dwie nagrzewnice. O przeznaczaniu namiotu w razie potrzeby decydować będzie dyrekcja szpitala.

-  To oni zdecydują czy zrobić z niego oddział polowy czy wstępny oddział przed SOR-em w zależności od sytuacji.  – mówi starosta chojnicki Marek Szczepański. – Jest to taki sam namiot jakim dysponują chojniccy strażacy. Można je też ze sobą łączyć – dodaje.

Rozłożenie namiotu zajmuje 15 minut, jego napompowanie tylko 3 minuty. Zakup namiotu razem z przyczepką do jego transportu kosztował 46 tys. zł.

Monika Garstecka-Niemczyk. Wydział Organizacyjny, Spraw Obywatelskich i Zdrowia. Fot. Daniel Frymark/OSP Chojnice


Zapisz

 1. 25 marca 2020  11:52   Air Force One dla A. Finstera ... (1)   Medyk

  Air Force One dla A. Finstera i jego ekipy.

  3
  8
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 2. 25 marca 2020  11:49   Czy po epidemi będzie można ... (2)   młody

  Czy po epidemi będzie można ten namiot wynajmować ?

  0
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
 3. 25 marca 2020  11:01   chojniczanka   dziękuję

  ok. tak dalej ,więcej takich pomysłów aby pomóc ludziom.!

  15
  0
  Odpowiedz