Najpotrzebniejsze rzeczy dla niemowlaka

Narodziny dziecka- to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Jako rodzice chcemy zadbać, żeby naszemu milusińskiemu niczego nie zabrakło. Jakie są zatem najpotrzebniejsze rzeczy dla niemowlaka.

Wyprawka dla niemowlaka powinna być przez rodziców planowana z wyprzedzeniem. Lista rzeczy dla noworodka musi być przemyślana.   |  fot. nad.

O tym wszystkim napisaliśmy w naszym artykule. Zachęcamy do jego lektury nie tylko rodziców, ale także osoby oczekujące na przyjście na świat swojego potomka. Zaczynamy!

Do szpitala  

Poród zbliża się wielkimi krokami, więc konieczne jest skompletowanie wyprawki do szpitala. Co powinno się w niej znaleźć? Po 6 śpioszków, pajacyków lub kaftaników, 2 czapeczki, chusteczki nawilżone, pieluchy jednorazowe, rożek, chusteczki nawilżone, krem do pielęgnacji pupy oraz 3 pieluch tetrowe. To minimum, jakie powinniśmy zabrać do szpitala. Nie ma co zabierać więcej, gdyż w razie potrzeby ktoś nam przywiezie potrzebne produkty. Jeżeli brakuje nam środków finałowych na ten cel, pomocne mogą okazać się pożyczki online oferowana przez instytucje pozabankowe. Ich zalety to szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Nie zapominajmy jednak, że pożyczki online wymagają spłaty w przyszłości.

W domu  

Ponadto wyprawka powinna czekać na malca także w domu. Co powinno w niej być? Pieluch jednorazowe, 10 pieluch tetrowych, po 10 śpioszków oraz bodów lub kaftaników, 5 pajacyków, 2 czapeczki, 3 sztuki skarpetek, oliwka, krem do buzi, mydełko, szczoteczka do włosów, gruszka, krem na odparzenia, termometr kąpielowy, 2 butelki (najlepiej po 125 ml), podgrzewacz, smoczek. Ponadto w domu powinna na malucha czekać wanienka, łóżeczko wraz z materacem oraz kołderka z poduszką (koniecznie płaską). Niezbędny jest także zakup przewijaka oraz wózka z gondolą. Nie zapomnijmy także o kupnie proszka do prania przeznaczonego dla ubrań dziecięcych. Jeżeli brakuje nam gotówki, to z pomocą przychodzą pożyczki online.    

Lista produktów  

Wybierając się na zakupy wyprawki dla niemowlaka zróbmy sobie listę niezbędnych produktów. W dziecięcych sklepach wszystkie produkty są przepiękne, więc niepotrzebnie wydamy pieniądze na zbędne akcesoria.    

Kilka wskazówek  

Pamiętajmy, aby kupować ubranka wykonane jedynie z bawełny lub flaneli. Powinny mieć one zapięcia na boku, co sprzyja komfortowi noszenia, ale także zakładania.  Nie warto kupować dużo ubranek w jednym rozmiarze, ponieważ noworodek może urodzić się większy. Ponadto niemowlę szybko rośnie. Dobrym rozwiązaniem jest zakupienie także odzieży dla malucha o kilka rozmiarów większej. Oczywiście może być ona nieprzydatna na pierwsze dni po narodzinach, ale w późniejszym terminie możemy nie mieć na to po prostu czasu.

(mat.partnera)

 1. 2 lipca 2019  16:30   No Jurek a jeszcze ...   anonim

  No Jurek a jeszcze zapomniałeś dodać, że zaraz po urodzeniu, kiedy organizm maluszka jest niewykształcony walną mu serię 6 szczepionek (wszystko w jednym) bo przecież może być chory wenerycznie (to po matce), oczy zakroplą tzw. zabieg Credego u noworodka – anachronizm narzucony szpitalnymi procedurami, bo przecież nie rodzą matki zakażone chorobą weneryczną, bo przechodzą wcześniej badania. Niemowlak może zarazić się tężcem to sru szczepienie, a Odry nie przepłynie, bo jest za mały, to, że matka ją miała i dziecko się uodporniło (przeciwciała) to nikogo nie obchodzi. Teraz są szczepionki przeciwko wszystkiemu a BIG Farma zaciera ręce, bo ważny jest zysk, co tam dzieci, one się ciągle rodzą to interes kwitnie ....

  2
  1
 2. 2 lipca 2019  16:22   Brawo wy!   Jurek

  Rodzice w Polsce wiedzą jak dbać o swoje pociechy, nie bez powodu Polskie dzieci są najszybciej tyjącymi w Europie a także prowadzą w statystykach chorób.

  1
  1