Najlepszy tablet do 1000 złotych – przegląd tańszych modeli

Mówi się, że nie można kupić taniego dobrego tabletu. Wykażemy, że to nieprawda. Wielu znanych producentów wypuszcza świetnie zrobione i kompleksowo wyposażone modele za niewielką cenę. Poznaj nasz ranking i wybierz najlepszy tablet do 1000 zł.

Całkiem przyzwoity tablet nie musi być drogi.   |  fot. (nad.)

Samsung Galaxy Tab A

Zasługujący na uwagę tablet do 1000 zł to przede wszystkim właśnie Galaxy Tab A. Tablety Samsung są uznawane za jedne z najlepszej jakości sprzętów, ale cena tego modelu nie jest wygórowana. Ma on dość dużą przekątną – 10,1 cala, lecz bardzo dobre proporcje i wysoką rozdzielczość, która zapewnia idealny obraz. Zasługuje na uwagę ze względu na dużą wydajność, która jest wynikiem zastosowania najlepszego, ośmiordzeniowego procesora. Jest też wyposażony w solidną kamerkę, która pomoże ci uchwycić wszystkie ważne chwile. Jego ceny wahają się w granicach 700-900 zł.

Tablet Lenovo MIIX 320-10ICR

To także jeden z ciekawszych tabletów. Lenovo MIIX 320-10ICR jest wyposażony w czterordzeniowy procesor, który świetnie radzi sobie z utrzymaniem wydajności wszystkich podzespołów. Tablety tego rodzaju mają bardzo dużą rozdzielczość i przekątną 10,1 cala. Idealnie sprawdzają się podczas oglądania filmów i gier. Do tego modelu można dołączyć klawiaturę, dzięki której uzyskasz bardzo wygodnego laptopa do pracy. Cena wynosi około 1000 zł.

Tablet do 1000 zł: Acer Iconia One 10 B3-A32

Tablety Acer są cenione przez graczy. Ten dość tani model także świetnie sprawdzi się w tej roli. 10,1-calowy wyświetlacz IPS i dość duży procesor sprawiają, że to sprzęt naprawdę godny uwagi. Jest wyposażony w głośniki stereo, które wspaniale oddają każdy dźwięk, więc słuchanie muzyki może być prawdziwą przyjemnością. Na dodatek ma również baterię, która potrafi pracować 10 godzin bez przerwy. Jest ergonomiczny i można używać go poza domem dzięki wsparciu łączności internetowej LTE. Jego cena jest naprawdę atrakcyjna, kosztuje on około 600 zł.

Huawei MediaPad T3

Tablety Huawei mają najczęściej znacznie wyższą cenę, jednakże ten model to świetny tablet do 1000 zł. Mniejsza przekątna ekranu – 9,6 cala sprawia, że jest on wygodny do trzymania w dłoniach podczas grania, a jednocześnie na tyle duży, by można było bez problemu oglądać filmy. Ma dość dużą wbudowaną pamięć i najnowszy system operacyjny Android, ten sam, który jest wykorzystywany w tabletach Samsung. Jego czterordzeniowy procesor jest jednak słabszy, dlatego też niższe miejsce w naszym rankingu. Kupisz go za około 700 zł.

Kiano Elegance 11,6 360 – mniej znany tablet do 1000 zł

Kiano jest mniej znaną marką tabletów bazujących na systemie Windows 10. Dość duża przekątna – 11,6 cala sprawia, że świetnie nadaje się on do pracy. Na dodatek system 360-stopniowych zawiasów umożliwia wygodne postawienie go, dzięki czemu pisanie na nim jest o wiele łatwiejsze. Wbudowana bateria nie jest najlepszej jakości, jednakże pozwala na około 7 godzin pracy, co jest dość dobrym wynikiem. Ma około 2 GB pamięci, ale można dołączyć do niego kartę. Jest dość ciężki w stosunku do innych tabletów, jest to jednak cena dużego wyświetlacza. Można go kupić za 600-700 zł.

(nad.)