Nagrody dla najlepszych

Aż 17 uczniów, absolwentów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat otrzymało tytuł „Najlepszego Absolwenta Szkoły”. Starosta chojnicki Marek Szczepański uhonorował ich trud i prace.

Uczniowie, którzy ukończyli szkołę z najlepszym wynikiem otrzymali pamiątkowe pióra i nagrody pieniężne w wysokości 500 zł.   |  fot. facebook/PowiatChojnicki

- Żałuję, że nie możemy się spotkać i nie mam osobiście okazji każdemu z Was pogratulować wyników. Robię to więc za pośrednictwem strony interenetowej. To oczywiście nie to samo, bo bardzo cenię sobie rozmowy z młodymi ludźmi. Cenię sobie też Wasze bezpieczeństwo, stąd decyzja o tym, że nie wręczam nagród osobiście.

- Wiem, że nauka w czasie pandemii wcale nie była łatwa i wymagała od Was wiele samodyscypliny. Tym bardziej cieszą sukcesy. Jestem z Was bardzo dumny i życzę Wam i Waszym kolegom tego, abyście nigdy nie tracili wiatru w żaglach. Czekają Was zasłużone wakacje. Namawiam abyście spędzili je w Polsce. Nasz kraj i region jest naprawdę piękny i ciekawy. Wszystkiego dobrego i uważajcie na siebie. – słowa gratulacji starosty.

Monika Garstecka - Niemczyk. St. Powiatowe