Nagrodę 10 000 zł przeznaczą na cele edukacyjne

W ostatnich dniach dotarła do SP im. Przyjaciół Ziemi w Kłodawie wiadomość, że uczniowie kl. III pod opieką Celiny Drewek, zdobyli jedną z trzech głównych nagród w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Grupę Energa pod nazwą „Planeta Energii”.

Czek odbiera Celina Drewek.   |  fot. UG Ch-ce

Celem konkursu było propagowanie wiedzy o energii elektrycznej oraz zasad bezpiecznego i oszczędnego jej używania wśród uczniów. W okresie od marca do maja 2019 r. uczestnicy opracowywali i realizowali projekt. Polegał on na tym, że przez tydzień codziennie podejmowano tematy zamieszczone na Platformie Energii.

Każde z zagadnień miało formę multimedialną, a doktor Tomasz Rożek, który patronował przedsięwzięciu, za pomocą animacji objaśniał trudne, abstrakcyjne pojęcia dotyczące prądu elektrycznego. Przeprowadzano ciekawe doświadczenia, oglądano powstawanie instalacji elektrycznej w budowanym domu, obejrzano elektrownię wiatrową, tworzono plakaty i rymowanki propagujące oszczędne gospodarowanie energią.

Udział w konkursie umożliwił dzieciom wspólne zdobywanie wiedzy w atrakcyjny sposób i przeżywanie fascynujących przygód. Pomagali oni Energoludkom odnaleźć wszystkie baterie wiedzy, wykonywali ćwiczenia, grali w elektryczne gry. Poznali zasady bezpiecznego użytkowania urządzeń elektrycznych oraz prawidłowego zachowania w pobliżu obiektów energetycznych.

Zdobyta nagroda (10 000 zł – z przeznaczeniem na cele edukacyjne – i spotkanie w szkole z doktorem Tomaszem Rożkiem, prowadzącym w telewizji popularnonaukowy program „Sonda”), pozwoli pogłębiać wiedzę całej społeczności uczniowskiej i popularyzować zdobytą wiedzę wśród koleżanek i kolegów dumnych laureatów.

UG Ch-ce