Nagroda za pomoc w złapaniu złodziei

Gmina Chojnice wyznaczyła 1 tys. zł nagrody dla osoby lub osób, które pomogą w ujęciu dwóch mężczyzn, którzy ukradli cenny sprzęt z budynku gospodarczego przy świetlicy w Krojantach.

Sołtys Eugeniusz Wirkus odkrył ślady włamania 5 marca.   |  fot. (olo)

Przedwczoraj podczas prac związanych z projektem nowej drogi do świetlicy sołtys Krojant Eugeniusz Wirkus wraz z szefową Gminnego Ośrodka Kultury zauważyli ślady włamania do budynku gospodarczego. - Zaniepokoiły mnie otwarte okna, ale w pierwszym momencie pomyślałem że to od silnego wiatru – mówi sołtys Eugeniusz Wirkus.

Niestety, prawda okazała się gorsza. Po chwili okazało się, że z z budynku gospodarczego, do którego ponad miesiąc nikt nie zaglądał, zginął cenny sprzęt gospodarczy - zagęszczarka, odśnieżarka, motopompa, dwie kosy spalinowe w tym jedna zupełnie nowa i inny sprzęt. Z monitoringu wychodzi, że 20 lutego w nocy dwóch mężczyzn przestawiło kamery od monitoringu, Wtedy prawdopodobnie doszło też do kradzieży.

- Zimą do tego budynku nie zaglądam często, z raz w miesiącu tylko, aby zobaczyć, czy nie ma żadnej awarii – mówi sołtys Wirkus. Zdaniem sołtysa sprawcy musieli znać pomieszczenia, gdyż wchodzili tylko do pomieszczeń, w których był sprzęt. Gmina wyznaczyła już nagrodę – 1 tys. zł dla osoby lub osób, które pomogą ustalić sprawców.

Tekst i fot. (olo)


Zapisz

 1. 7 marca 2019  21:53   Może warto poszukać wśród ...   Chojniczanka

  Może warto poszukać wśród okolicznych absztyfikanow. Oni z pewnością wiedzieli że był tam wartościowy sprzęt. A wiadomo " najciemniej pod latarnią".

  8
  1
  Odpowiedz
 2. 7 marca 2019  21:37   hmmm   jojo

  niewiele.brutto?

  4
  3
  Odpowiedz