Nadal kontrolują akweny wodne w powiecie chojnickim

Chojniccy policjanci z wydziału prewencji na wodach powiatu nadal kontynuują działania pomimo tego, że wakacje dobiegły końca. W czasie pełnionych służb wodniacy m.in. dbają o bezpieczeństwo osób korzystających ze sprzętu wodnego.

Działania „wodniaków” będą prowadzone na rzekach i jeziorach jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie.   |  fot. KPP

Udzielają pomocy, sprawdzają stan trzeźwości żeglarzy, sterników motorowodnych i kajakarzy oraz kontrolują wędkarzy. Jak co roku zwracają oni szczególną uwagę na zapewnienie bezpieczeństwa w okolicy plaż i kąpielisk. Policjanci z referatu prewencji na wodach i terenach przywodnych chojnickiej komendy w czasie wakacji jak i po ich zakończeniu dbają o utrzymanie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W trakcie codziennej służby funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo w okolicy plaż i kąpielisk, a w tym na użytkowników sprzętu pływającego oraz na ich stan trzeźwości. Oprócz tego wodniacy udzielają pomocy jednostkom pływającym, kontrolują miejsca wypoczynku oraz biorą udział w akcjach ratowniczych. Kontrolują także rejony zagrożone kłusownictwem i zabezpieczają różnego rodzaju organizowane regaty na jeziorze charzykowskim. W tym sezonie letnim w naszym powiecie nikt nie utonął.

Dodatkowo w ramach swoich działań funkcjonariusze prowadzą pogadanki z dziećmi, w czasie których przybliżają im podstawowe zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz wręczają opaski dzieciom. Takie właśnie działania „wodniacy” wczoraj prowadzili na Jeziorze Ostrowite w gminie Czersk. Podczas tych działań kontrolowali osoby, które łowiły ryby oraz pouczali korzystających ze sprzętu wodnego, informując że w trakcie pływania rowerem wodnym bądź kajakiem należy mieć założoną na sobie kamizelkę ratunkową.

Na zakończenie sezonu letniego policjanci ogniwa wodnego będą czuwali nad bezpieczeństwem uczestników regat „Błękitna Wstęga Jeziora Charzykowskiego”.

KPP