Na sesji spierano się, kto hejtuje, a kto jest ofiarą hejtu

Na czwartkowej (30.09.) sesji Rady Powiatu Chojnickiego więcej czasu, niż debata nad projektami uchwał, zajęła radnym i władzom Powiatu sprawa wniosków i oświadczeń. Przysłowiowy kij w mrowisku w tym punkcie włożył Marek Rodzeń z wnioskiem ws. hejtu.

W ostatnim czasie dominującym tematem w przestrzeni publicznej jest problem tzw. mowy nienawiści i hejtu. Zagościł on również na ostatniej sesji rady powiatu.   |  fot. screen video

Publikujemy w relacji video pełny zapis wszystkich wystąpień uczestników dyskusji w tej sprawie.

0.00 - Marek Rodzeń: Wnioskuję do pana Przewodniczącego, by przygotował na kolejną sesję treść apelu, który wyślemy do mediów publicznych i lokalnych, że nie zgadzamy się z agresją w przestrzeni publicznej. Zmobilizowało mnie do tego wystąpienia to, co ostatnio doświadczała radna Mirosława Dalecka, ale nie tylko.

1.50 - Marek Szczepański: Do tego wniosku warto dodać apel do wszystkich parlamentarzystów, a w szczególności z PiS, aby spowodowali, że hejt, który się od wielu lat wylewa w mediach tzw. publicznych, żeby od tego zacząć. Te media atakują grupy społeczne, które protestują.

3.31 - Wojciech Rolbiecki: W imieniu klubu PiS oświadczam, że radna Mirosława Dalecka nie raz na tej sali doświadczała bardzo przykrych momentów wynikających z nieposkromionego języka oraz kreatywności radnego Mariusza Palucha. Jego działania miały na celu ośmieszyć radną.

5.20 - Marek Szczepański: Przypomnę, że i ja, jako starosta i wcześniej, jako wicestarosta, i poprzedni starosta, mieliśmy takie ataki realizowane w zmasowany sposób na niektórych portalach, które miały w swoim założeniu właśnie tego rodzaju praktyki.

6.32 - Mariusz Paluch: Jeśli zrobimy bilans i zapytamy "ile razy Mariusz Paluch zaatakował panią radną Dalecką", to bilans jest zero. Natomiast, jeśli zapytamy "ile razy p. Dalecka rozpoczęła, była inicjatorem i zaatakowała Mariusza Palucha", odpowiedź brzmi - wszystkie.

(je)