Na religijną nutę ...

W czerwcu każdego roku w Chojnicach odbywa się kolejna edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej – Credo, który gromadzi zespoły i wykonawców prezentujących utwory chrześcijańskie z różnych regionów naszego kraju.

Wykonawcy w swoim repertuarze uwzględnili piosenki pełne radosnego ducha wielu natchnień i wzruszeń.   |  fot. m.n.

XXI przegląd był poświęcony pamięci św. Jana Pawła II i św. Jana Chrzciciela - patrona Chojnic, w ramach jubileuszu Bazyliki Mniejszej w Chojnicach. O godz.10. nastąpiło otwarcie festiwalu przez ks. dziekana Jacka Dawidowskiego, w imieniu burmistrza głos zabrał dyrektor Wydziału Edukacji Grzegorz Czarnowski, Łukasz Sajnaj z ChCk oraz pomysłodawca i organizator od pierwszej edycji, wicedyrektor SP nr 1w Chojnicach - Michał Leszczyński.

Po  uroczystym otwarciu rozpoczęły się prezentacje konkursowe, w których wystąpili  wykonawcy m.in.  Starogardu Gdańskiego, Kielna, Nowego Miasta Lubawskiego, Żukowa, Piły, Tczewa, Strzelna, Rumii, Trzcianki.

Jury w składzie: ks. Mateusz Draszanowski, Przemysław Woźniak, Błażej Połom, Katarzyna Scheffler miało niełatwe zadanie, gdyż poziom zaprezentowany przez wykonawców był wysoki, a soliści jak i zespoły włożyły dużo pracy, aby jak najlepiej wypaść na scenie.   

O godz. 17.00  nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów oraz koncert laureatów. Szczegłówe wyniki - tutaj

 Organizatorami przeglądu byli: Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach, Bazylika Mniejsza w Chojnicach, oraz Chojnickie Centrum Kultury.

(m.n.)