Na planie filmu - jasnowidz

Jasnowidz Krzysztof Jackowski był już bohaterem cyklów programów w polskich stacjach telewizyjnych, teraz współpracuje przy produkcji filmu, w którym ma być głównym bohaterem.

Krzysztof Jackowski w ChDK.   |  fot. (ro)

- To będzie godzinny film fabularny, poświęcony samemu jasnowidzowi i fenomenie jego zdolności - opowiada jeden z twórców filmu Marek Gers. - Dotąd traktowano go trochę jak szarlatana. Twórcami filmu są stypendyści London Metropolitan University - Marek Gers i Tomasz Makiel oraz współpracujący z nimi Kazimierz Sochacki. Na pomysł wpadli przypadkiem. - Na portalu onet.pl natknąłem się na informację o zaginięciu dziewczynki. Jej rodzice zwrócili się o pomoc do jasnowidza. Wkrótce znalazłem sporo informacji o Jackowskim i wreszcie - dotarłem do niego. Wystarczyła pięciominutowa rozmowa, by uzyskać jego zgodę na udział w naszym pomyśle.
Pomysł zaś jest karkołomny i wymagający współpracy z wieloma osobami w kilku krajach. Jackowski ma być bowiem poddany wielu próbom, które mają potwierdzić jego zdolności jasnowidzenia. Będzie poddany badaniu EEG a konsultantem w diagnozie ma być prof. Jaśkowski. Niewykluczone, że do projektu dołączą też naukowcy z uniwersytetu w Ałma - Acie, specjalizujący się w parapsychologii.
- Chcemy też poddać Jackowskiego badaniu wariografem (czyli wykrywaczem kłamstw - red) . - Chcemy sprawdzić, czy faktycznie znał osoby z najwyższych kręgów polityki i biznesu - Lecha Wałęsę, Waldemara Pawlaka czy Ryszarda Krauze. W roli przesłuchującego ma po jawić się ...  - to na razie tajemnica, ale rozmowy są prowadzone z jednym z najbardziej znanych polskich aktorów. Muzykę do filmu skomponuje Robert Janson, lider Varius Manx.
Realizacja filmu potrwa jeszcze około roku. Niektóre sceny powstawały niedawno w Chojnicach. Jackowski spotkał się w domu kultury z kilkunastoma uczniami, by opowiedzieć im o swojej drodze do jasnowidzenia. Realizacja filmu ma być kontynuowana jeszcze m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji, Portugalii i USA. Jest realizowany w nietypowej technice - przy użyciu aparatów fotograficznych mających możliwość zapisu obrazu w formacie HD. - Optyka i plastyka obrazu w tych aparatach jest nieporównywalnie lepsza i ciekawsza niż w kamerach cyfrowych - wyjaśnia Marek Gers.- Gotowy film w najbliższych latach powinien pojawić się na festiwalach filmowych.
(ro)

 1. 15 lutego 2010  13:29   Dobrze że robią coś ...   ----------

  Dobrze że robią coś takiego Pan Jackowski ma na prawdę dar

  0
  0
 2. 15 lutego 2010  11:45   Jakich nietypowych? Kamery ...   znawca

  Jakich nietypowych? Kamery rejestrujące obraz w rozdzielczości HD w samych Chojnicach są w sprzedaży od dwóch lat podobnie jak aparaty. Coś technicznie zacofany jest twórca filmu.

  0
  0