Na pijaków nie ma mocnych

Kolejny wakacyjny weekend i kolejna plaga pijaków. Sześciu zatrzymanych przez policjantów to rowerzyści, jeden motorowerzysta i jeden kierowca samochodu. Ilu pijakom udało się uniknąć kontroli?

Wiele osób po spożyciu alkoholu decyduje się na jazdę w stanie nietrzeżwości.   |  fot. m.n.

W piątek w gminie Brusy 35 - letni mężczyzna kierował rowerem w stanie nietrzeźwości – 0,67 promila. Postępowanie prowadzi PP Brusy.

6 sierpnia br. w Chojniczkach, gmina Chojnice, 61- letni mężczyzna kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości – 0,63 promila. Postępowanie prowadzi KPP Chojnice.

W niedzielę w Rytlu zatrzymano 52 - letniego mieszkańca powiatu chojnickiego, który kierował samochodem osobowym marki Citroen ZX będąc w stanie nietrzeźwości – 2,31 promila, w wyniku czego uderzył pojazdem w ogrodzenie posesji. Postępowanie prowadzi KPP Chojnice.

7 sierpnia br. w Chojnicach na ul. Ceynowy 21 - letni mieszkaniec powiatu chojnickiego kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości – 2,01 promila. Postępowanie prowadzi KPP Chojnice.

W niedzielę na ul. Bydgoskiej w Pawłówku funkcjonariusze ujawnili 46 - letniego rowerzystę, który kierował w stanie nietrzeźwości – 1,88 promila. Postępowanie prowadzi KPP Chojnice.

W niedzielę w Czersku na ul. Wielewskiej patrol zatrzymał 52 - letniego mieszkańca powiatu chojnickiego, który kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości – 1,71 promila. Postępowanie prowadzi KP Czersk.  

7 sierpnia br. w Czersku na ul. Wrzosowej 55 - letni mężczyzna kierował rowerem znajdując w stanie nietrzeźwości – 1,95 promila. Postępowanie prowadzi KP Czersk.  

W niedzielę na ul. Wiśniowej w Chojnicach zatrzymano 35 - letniego mieszkańca powiatu chojnickiego, który kierował motorowerem będąc w stanie nietrzeźwości – 2,08 promila. Postępowanie prowadzi KPP Chojnice.

(olo)

 1. 9 sierpnia 2011  08:33   NAŁÓG   anonim

  Fajnie by było jak by zatrzymanego rowerzystę czy innego kierującego pojazdem dodatkowo karali sprzątaniem na Starym Rynku i w okolicach jego z koszulką żółtą i z napisem „JECHAŁEM PO PIJAKU I TERAZ SPRZĄTAM MIASTO”

  0
  0
 2. 9 sierpnia 2011  00:26   brawo!   pijacy rowerzysta

  sukcesy polucjantow niechaj przeloza sie na nagrody i premie, sady tez beda mialy zajecie- zaplacimy za to wszyscy- najlepiej pijac wiecej legalnego alkoholu- akcyza i vat ile wypadkow powoduja pijani rowerzysci? jeszcze nie slyszalem o wiekszym urazie niz zadrapania po kontakcie z przydroznymi krzkami. kierowco noga z gazu- rowerzysci piwo co 20 km- ekonomiczne spalanie.

  0
  0
 3. 8 sierpnia 2011  22:51   wystarczy   anonim

  wystarczy że rano przed firmami by stal patrol i każdego kierowce by kontrolował. Wynik na pewno był by lepszy.

  0
  0
 4. 8 sierpnia 2011  14:34   i dobrze   marks

  i to bardzo dobrze... podobają mi się takie akcje... jak najczęściej robić kontrole i nie popuszczać... ale z drugiej strony co z tego jak ciągle przybywa pijaków? jak nic na nich nie działa...

  0
  0